Huawei'den elektrikli araçlar için süratli şarj teknolojisi

Huawei’den elektrikli araçlar için süratli şarj teknolojisi

Huawei, sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen ve yeni kuşak teknolojileri teşvik etmeye odaklanan akıllı şarj eserleriyle, elektrifikasyon sürecini hızlandırmayı hedefliyor. Şirket, bu kapsamda geliştirdiği yeni jenerasyon sıvı soğutmalı ultra süratli güç ünitesi ile akıllı e-mobilitenin dijitalleşmesine öncülük ediyor. FusionCharge sıvı soğutmalı yüksek süratli şarj ünitesi, kullanıcılara emniyetli ve daha verimli bir tecrübe sunmayı hedeflerken, şarj noktası operatörleri için de daha uygun bir yatırım fırsatı sunuyor.

Huawei, düşük karbon stratejisinin merkezinde yer alan esnek ve verimli bir dijital güç ekosistemi oluşturmak için iş ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam ediyor.  Ürünün tanıtıldığı Elektrikli Araç Şarj Teknolojileri Ekipmanları Fuarı’nda bir kıymetlendirme yapan Huawei Dijital Güç İş Kümesi Genel Müdürü Guanliang Zhao, bu eserin artık Türkiye’de kullanıma hazır olduğunu söyledi. Zhao; “Türkiye’de e-mobilitenin gelişmesinden heyecan duyuyoruz. Büyüyen elektrikli araç pazarına muteber ve verimli eserler sunmak için yenilikçi teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu süreçte iş ortaklarımızla birlikte yenilikçi bir şarj ekosistemi oluşturmaya ve daha güzel şarj tecrübesi getirmek için çalışmayı sürdürüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar müddetince bize takviye olan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.”

FusionCharge Sıvı Soğutmalı Yüksek Süratli Şarj Ünitesi

FusionCharge sıvı soğutmalı yüksek süratli şarj, hizmet verilen şarj seanslarının sayısını artırarak, yeni bir şarj altyapısı oluşturmayı mümkün kılıyor.

Sıvı soğutmalı güç ünitesi ile 720 kW üzere yüksek bir güç çıkışı üretilebiliyor. Kabin, güç havuzu ve güç paylaşım matrisi sayesinde, yüksek süratte şarj gerçekleşiyor. AC/DC ve DC/DC modüllerinin ayrılması, güç ünitelerini DC ESS teması için daha erişilebilir hale getirir ve güç kapasitelerinden daha fazla yararlanılmasını sağlar. Ünite, 12 adede kadar çıkışı destekleyebilir ve 600 kW’a kadar çıkış gücü tek bir konektörle işlenebilir. DC bilgi yolu ile büsbütün sıvı soğutmalı olarak geliştirilen mimari, klasik mimariye kıyasla üstün kalite, daha fazla esneklik ve gelişmiş bir şarj tecrübesi sunar

FusionCharge sıvı soğutmalı yüksek süratli şarj ünitesi, 500 amperlik gücüyle yüksek süratli şarj tecrübesine imza atıyor. %95,5 verimlilik ve son derece düşük arıza oranına sahip olan eser ayrıyeten, büsbütün sıvı soğutmalı teknolojisi sayesinde 60dB’nin altında çalışarak, gürültü bariyerini de ortadan kaldırıyor.