Fiyat performans canavarlarının özellikleri belirli oldu

Fiyat performans canavarlarının özellikleri belirli oldu

Infinix’in tanınan Hot serisinden yeni bir akıllı telefon gamı üzerinde çalıştığı duyuruldu. Bahsi geçen Hot 40 serisi, standart modelin yanı sıra Hot 40i ve Hot 40 Pro modellerini de içeriyor. Lakin aygıtların piyasaya sürülmesinden evvel, birtakım değerli özellikleri sertifika listelerinde yer aldı.

Hot 40 serisinin tüm modelleri Google Play Konsol sertifikasyonunda yer aldı. Daha evvel, standart Hot 40 modelinin Bluetooth SIG platformunda görüldüğünü belirtmiştik. Benzeri halde, standart model ve Hot 40i varyantı da FCC bilgi tabanında karşımıza çıktı. Hot 40i ayrıyeten TDRA sertifikasında da görüldü. Google Play Konsol listesine nazaran, Hot 40 serisindeki her modelde kullanılacak yonga setleri açıklandı.

Fiyat performans canavarlarının özellikleri belirli oldu

Standart Hot 40 modelinde MediaTek Helio G88 yonga setinin kullanılacağı ve bu aygıtın 5G temasına sahip olmayacağı belirtiliyor. Ayrıyeten bu modelin Full HD+ çözünürlüğünde (2460×1080) bir ekranla geleceği ve kutudan Android 13 işletim sistemiyle birlikte çıkacağı ekleniyor. Ayrıyeten 8 GB RAM ile donatılacak. Hot 40 Pro modeli ise MediaTek Helio G99 yonga seti ile güçlendirilecek. Yani üst düzey Pro versiyonu da 4G dayanağıyla hudutlu kalacak ve 8 GB RAM barındıracak.

Öte yandan, Hot 40i UNISOC T606 yonga seti ile birlikte 4GB RAM’e sahip olacak ve böylelikle bu model giriş düzeyi bir bütçe dostu aygıt olacak. Öbür iki model üzere Hot 40i de kutudan Android 13 işletim sistemiyle çıkacak, fakat sırf HD+ çözünürlük (1612×720) sunacak. Infinix’in aygıtları önümüzdeki günlerde piyasaya sürmesi bekleniyor.