iQOO'nun yeni performans odaklı tableti yakında piyasada

iQOO’nun yeni performans odaklı tableti yakında piyasada

Teknoloji dünyasının süratle gelişen bir alanı olan taşınabilir aygıtlar ve tabletler konusunda iQOO markası, son vakitlerde dikkat cazibeli adımlar atıyor. Yeni kuşak amiral gemisi telefonları iQOO 12 ve iQOO 12 Pro’yu Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile piyasaya sürdükten sonra, iQOO artık de Aralık ayında iQOO Neo 9 serisini duyurmayı planlıyor. Lakin bununla sonlu kalmayıp, iQOO’nun daha küçük boyutlu bir tablet üzerinde çalıştığına dair sızıntılar da var.

Öncelikle, iQOO’nun mevcut tablet modeli iQOO Pad’e kısa bir göz atalım. Bu aygıt, gümüş rengiyle dikkat çekiyor ve yılın başlarında piyasaya sürülmüştü. Artık ise, yeni bir sızıntıya nazaran iQOO, 8.8 inç ekran boyutuna sahip performans odaklı bir tablet üzerinde çalışıyor. Bu bilgi, duyumuyla tanınan Digital Chat Station tarafından Weibo üzerinden paylaşıldı. Ne var ki, bu yeni aygıtın ismi şimdi açıklanmadı.

Bir öteki kıymetli nokta, iQOO’nun birebir vakitte Dimensity 9300 yonga setine sahip bir öbür tablet üzerinde de çalıştığı istikametinde. Bu tabletin iQOO Pad 2 olarak isimlendirilme ihtimali var. Bu durumda, 8.8 inçlik yeni iQOO tabletin “iQOO Pad Air” yahut “SE” olarak isimlendirilmesi mümkün görünüyor.

iQOO’nun yeni performans odaklı tableti yakında piyasada

Söz konusu 8.8 inçlik tabletin, Vivo Pad 3‘ün akabinde 2024’ün ikinci çeyreğinde tanıtılacağı söyleniyor. Vivo’nun Nisan 2024’te Vivo Pad 3 tablet ve Vivo X Fold 3 serisi katlanabilir telefonları piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu durum, iQOO Pad Air’ın Nisan yahut Mayıs 2024’te tanıtılacağına işaret ediyor.

Ne yazık ki, iQOO Pad Air hakkında daha fazla bilgi şimdi mevcut değil. Bu gizemli tablet hakkında daha fazla bilgi almak için gelecek raporları beklemek en uygunu.

Ayrıca, iQOO’nun Aralık ayında ağır bir takvimle karşı karşıya olduğunu belirtmek gerek. Şirket, iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro’yu şimdi açıklanmamış bir tarihte tanıtacak. Ayrıyeten, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile çalışan iQOO 12 5G’nin resmi lansmanı 12 Aralık’ta yapılacak. iQOO 12’nin yalnızca ana pazarında değil, başka Asya pazarlarında da tanıtılması bekleniyor.