iQOO Neo 9 serisinin tasarım ayrıntıları sızdırıldı

iQOO Neo 9 serisinin tasarım ayrıntıları sızdırıldı

Yaklaşan iQOO Neo 9 Serisi‘nin lansmanı teknoloji gündemini meşgul ediyor. Çeşitli kaynaklar ve kamuya açık sertifikasyonlar sayesinde iQOO Neo 9’un özellikleri hakkında bilgiler edinildi. Artık de Digital Chat Station aracılığıyla sızdırılan tasarım ayrıntıları ortaya çıktı.

iQOO Neo 9 Serisi, iQOO Neo 9 ve iQOO Neo 9 Pro olmak üzere iki modeli kapsayacak. Yeni sızdırılan şemalara nazaran, her iki model de 6.78 inç ekran boyutuna ve ince çerçevelere sahip olacak. Ekranın ortasında bir delikli selfie kamera yer alacak. Ayrıyeten, daha ince bir gövdeye sahip olacakları ve plastik yerine metal orta çerçeveleri ile daha sağlam bir yapı sunacakları belirtiliyor.

Trendlere uygun olarak, iQOO 8 Serisi’nde görülen tek ton renklerin tersine, bu modellerde çift tonlu renk seçenekleri sunulacak. Art tarafta ise kullanımı daha rahat hale getirecek her yandan kıvrımlı bir cam bulunacak.

iQOO Neo 9 serisinin tasarım ayrıntıları sızdırıldı

Arka kısımda, sol üst köşede yer alan iki yuvarlak kamera modülü ve bir LED flaş bulunacak. Kamera modülünün tasarımı Honor 90 Serisi ile benzerlik gösteriyor.

Cihazın sağ tarafında ses açma/kapama düğmeleri ve güç butonu yer alacak.

iQOO Neo 9 Serisi Beklenen Özellikler Standart iQOO Neo 9 modeli, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, 16GB RAM ve 256GB dahili depolama ile gelecek. Pro versiyonu ise MediaTek Dimensity 9300 yonga seti, 12GB RAM ve 256GB dahili depolama özelliklerine sahip olacak.

AMOLED ekran ve süratli şarj özellikleri ile donatılacak bu akıllı telefonlar, bölgeye nazaran Android 14 tabanlı FuntouchOS 14 yahut OriginOS 4 ile sevk edilecek.

Şirket, yakın vakitte 12GB RAM ve 256GB depolama özelliklerine sahip iQOO 12 ve iQOO 12 Pro amiral gemisi serisini piyasaya sürdü. iQOO 12 modelinin fiyatı yaklaşık 45,000 Rs (564$), Pro versiyonu ise yaklaşık 57,000 Rs (705$) olarak belirlendi.