Redmi Buds 5 Pro'nun öne çıkan özellikleri açıklandı

Redmi Buds 5 Pro’nun öne çıkan özellikleri açıklandı

Xiaomi, 29 Kasım’da bir lansman aktifliği düzenleyecek ve bu aktiflikte bir dizi yeni eser tanıtması bekleniyor. Bu eserler ortasında aslında Çin’in çevrimiçi perakende sitesi JD.com’da 399 yuan (yaklaşık 56 dolar) fiyatla listelenen Redmi Buds 5 Pro da yer alıyor. Resmi duyurudan evvel, marka bu kulaklıkların özelliklerini açıkladı.

Redmi Buds 5 Pro, Xiaomi’nin Weibo üzerinden paylaştığı tanıtımlara nazaran, net tizler için 10mm piezoelektrik seramik tiz hoparlörü ve güçlü baslar için 11mm titanyum kaplamalı dinamik subwoofer içeriyor. Xiaomi, bunların Redmi kulaklıklarında bugüne kadarki en yeterli ses kalitesini sunacağını argüman ediyor.

Ancak Redmi Buds 5 Pro‘nun özellikleri bunlarla sonlu değil. Ayrıyeten 52dB gürültü engelleme ve 4kHz ultrageniş gürültü azaltma frekans bandına sahip. Dahası, kulaklıkları daha da güzel hale getirmesi beklenen AI uyumlu ayarlama özelliği de bulunuyor.

Redmi Buds 5 Pro’nun öne çıkan özellikleri açıklandı

Şu an için bu yeni kulaklıklar hakkında elimizdeki bilgiler bu kadar. Bu ortada, Pro modelinden neler beklenebileceğine dair bir fikir vermesi için daha evvel piyasaya sürülen Redmi Buds 5‘in özelliklerine göz atabiliriz.

Redmi Buds 5, 46dB gürültü engelleme özelliği ile dikkat dağıtmayan bir ses tecrübesi sunuyor. Şık ve saplı dizayna sahip olan bu kablosuz kulaklıklar, 40 saat uzatılmış pil ömrü sunuyor ve süratli şarj takviyesiyle en az bekleme müddeti sağlıyor. Bluetooth 5.3 teknolojisi ile stabil ve verimli bir kablosuz irtibat kuruyor. Bağımsız Akustik Oda, 1.6m Hassas Sarılmış Bobin ve 12.4mm Titanyum Kaplamalı Diyafram üzere ses kalitesini artıran özelliklere sahip bu kulaklıklar, Netease Cloud Music tarafından sertifikalandırılarak yenilikçi ve premium bir ses tecrübesi sunuyor.