iQOO Neo 9 serisi akıllı saat ve kulaklıkla birlikte geliyor

iQOO Neo 9 serisi akıllı saat ve kulaklıkla birlikte geliyor

iQOO 12 serisi şimdi akıllarda tazeyken, şirket bu kere Aralık ayında Neo 9 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu seride Neo 9 ve Neo 9 Pro olmak üzere iki aygıt yer alacak. Fakat bu kadarla hudutlu kalmayacak; yeni sızan bilgilere nazaran serinin yanı sıra bir akıllı saat ve kablosuz kulaklık da bekleyebiliriz.

Söz konusu aygıtlar, iQOO Watch ve iQOO TWS 1e. 91mobiles, bu giyilebilir aygıtların ayrıntılarını ve resmi görünümlü bir görselini sızdırdı.

Görüldüğü üzere iQOO Watch, üst kısmında dönen bir taç ve sağ alt tarafında bir düğme bulunan yuvarlak bir kasaya sahip. Saatin rengi siyah, iQOO marka bir saat yüzüne ve muhtemelen silikondan yapılmış bir kayışa sahip.

Rapora nazaran iQOO Watch, geçen ay piyasaya sürülen Vivo Watch 3’ün tekrar markalanmış bir versiyonu olabilir. Vivo daha evvel iQOO’dan esinlenmiş dizayna sahip hudutlu sayıda Vivo Watch 2 iQOO akıllı saati piyasaya sürmüştü, bu yüzden yaklaşan iQOO saati de misal bir strateji izleyebilir.

iQOO Neo 9 serisi akıllı saat ve kulaklıkla bir arada geliyor

Gelelim iQOO TWS 1e‘ye; bu kulaklık da birkaç gün evvel piyasaya sürülen Vivo TWS 3e’nin tekrar markalanmış bir versiyonu olabilir. Tek fark, iQOO’dan esinlenilmiş yeni çift tonlu Siyah renk seçeneği. Bunun yanı sıra beyaz renk seçeneği de mevcut.

iQOO TWS 1e’nin 11mm dinamik şoföre ve etkin gürültü engelleme (ANC) dayanağına sahip olması bekleniyor. DerinX 3.0 ve 3D Panoramik Ses efektleri, dikkat cazibeli bir ses tecrübesi sunacak. Pil ömrünün, faal gürültü engelleme açıkken yaklaşık 9 saat civarında olması kestirim ediliyor.

Marka tarafından resmi bir onay alınmamış olsa da, iQOO’nun Neo 9 serisi akıllı telefonlarını 27 Aralık’ta piyasaya süreceği bildirildi. Şirketten yakında resmi bir açıklama bekleniyor.