iQOO 12, üç yıl işletim sistemi güncellemesi alacak

iQOO 12, üç yıl işletim sistemi güncellemesi alacak

iQOO, 12 Aralık’ta Hindistan’da iQOO 12’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu telefonun, Hindistan’daki birinci Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle çalışan akıllı telefon olacağı zati doğrulanmış durumda. Marka, lansman aktifliğine kadar değerli ayrıntıları açıklayan tanıtımlar yapıyor. iQOO 12, bu ayın başlarında Çin’de Pro varyantıyla (inceleme) birlikte zati tanıtıldı. Hindistan varyantının tıpkı özelliklerle gelmesi bekleniyor.

iQOO, Hindistan’daki yeni aygıtının Android 14 OS tabanlı FuntouchOS 14 ile geleceğini daha evvel doğrulamıştı. Ülkede bu yazılım sürümünü çalıştıran öteki bir akıllı telefon yalnızca Pixel 8 serisi. Artık iQOO Hindistan CEO’su, lansman etkinliğinden evvel iQOO 12 ile ilgili büyük bir haber paylaştı.

iQOO 12, üç yıl işletim sistemi güncellemesi alacak

iQOO 12, üç yıl boyunca Android OS güncellemeleri ve dört yıl güvenlik yamaları alacak. Bu, telefonun 2026’da Android 17 sürümünü alacağı manasına geliyor. Ayrıyeten, yaklaşan aygıt, kullanıcının tıkladığında onları Google Play Store yerine Vivo’nun uygulama mağazasına yönlendiren hot apps ve oyunlar üzere bloatware içermeyecek. Bu uygulamalar ayarlar menüsünden gizlenebilir, lakin kalıcı olarak kaldırmanın bir yolu yok.

Tanıtımlara nazaran iQOO 12, 144fps oyun çerçeve orta sıklığı teknolojisi, özel bir Q1 SuperComputing çipi ve ısı dağılımı için büyük bir 6K buhar odası özelliğine sahip olacak. iQOO 12’nin Hindistan fiyatı ve uygunluğu hakkında resmi ayrıntıları 12 Aralık’ta öğrenmeliyiz.