Realme GT 5 Pro'nun lansman tarihi ve 100W şarj özelliği doğrulandı

Realme GT 5 Pro’nun lansman tarihi ve 100W şarj özelliği doğrulandı

Realme, uzun müddettir beklenen Realme GT 5 Pro‘nun lansman tarihini resmi olarak açıkladı. Başlangıçta ay içinde bir duyuru yapılacağı belirtilmiş olsa da, marka artık GT 5 Pro‘nun 7 Aralık’ta Çin’de saat 14.00’te tanıtılacağını doğruladı. Lansman tarihi dışında, Realme GT 5 Pro hakkında fazla bilgi paylaşılmadı. Marka tarafından yayınlanan poster, yuvarlak kamera modülünün bir kısmını gösteriyor ve yalnızca duyuru tarihini belirtiyor.

Realme GT 5 Pro ile ilgili sızıntılar, Geekbench, AnTuTu ve Çin’in TENAA sertifikasyon platformu veritabanlarında yer alan RMX3888 kod isimli aygıtın bu model olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten, bu aygıt Çin’in 3C otoritesinden de onay aldı ve 100W süratli şarj takviyesiyle gelebileceği ortaya çıktı.

Realme GT 5 Pro’nun lansman tarihi ve 100W şarj özelliği doğrulandı

Şimdiye kadar Realme, GT 5 Pro‘nun Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle geleceğini ve art kamera kurulumunun 50 megapiksel Sony LYT-808 ana kamera ve 3x optik zoom ve 120x dijital zoom özelliklerine sahip 50 megapiksel IMX890 periskop telefoto kamera içereceğini doğruladı. Ayrıyeten, aygıtın 8 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 32 megapiksel ön kamera ile gelmesi bekleniyor. Ayrıyeten, bir akıllı telefonda görülen en büyük ısı dağıtım ünitelerinden birine sahip olacağı da katılaştı.

Realme ayrıyeten, perakende paket dizaynını gösteren bir görsel yayınladı. Aygıtın Geekbench listesine nazaran, 24 GB RAM‘e kadar seçeneklerle sunulabileceği görülüyor. Aygıtın en yüksek konfigürasyonunun 1 TB depolama alanına sahip olması mümkün.

Realme GT 5 Pro‘nun TENAA listesine nazaran, 6.78 inç kavisli kenarlı OLED ekranı 1.5K çözünürlük ve muhtemelen 144Hz yenileme suratı sunacak. Aygıtın Android 14 ve Realme UI 5 ile çalışması bekleniyor.