ADATA’nın Geleceğin Yeni USB4 Taşınabilir SSD’si: SE920

ADATA’nın Geleceğin Yeni USB4 Taşınabilir SSD’si: SE920

Dünya çapında tanınmış bellek markası ADATA, piyasaya sürdüğü SE920 USB4 taşınabilir SSD modeli ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı amaçlıyor. Bu model, Thunderbolt 3&4 teknolojilerini desteklemesinin yanında, USB 3.2 ve USB 2.0 ile de uyumluluğunu koruyor. Saniyede 3.800 MB’ye kadar ulaşan yazma süratiyle, büyük boyutlu evrakların problemsiz transferi ve çekilen görüntülerin süratli dışa transferi için çağdaş Tip-C arayüzüyle tasarlanmıştır. SE920, patentli bir yay sistemi ve dahili bir mikro fan ile kullanıcılara kesintisiz ve üst seviye süratte performans sunuyor.

Patentli Faal Soğutma Teknolojisiyle Optimum Performans

USB4, 40Gbps’ye kadar iletim suratlarına dayanak verirken bu yüksek suratlar, yüksek sıcaklıkların oluşmasına neden olabilmektedir. SE920, bu meseleye yönelik eşsiz bir etkin ısı dağılımı dizaynıyla donatılmıştır. Dahili mikro fanı sayesinde ısının süratle dağıtılmasını sağlar. Bu fanın aktive edilmesi için SSD’nin teleskopik gövdesine basılır, bu hareketle SSD genişler ve böylelikle iç havanın dolanımı optimize edilir. Bu özel patentli düzenek, fanı olmayan öteki eserlerle kıyaslandığında sıcaklık pahalarını %10 oranında azaltarak, bilgi iletiminin daima ve stabil bir biçimde gerçekleşmesini sağlar. SSD, tekrar basıldığında kompakt boyutuna dönerek taşıma kolaylığı ve konforu sunar. Bu özgün ve sofistike tasarım sayesinde SE920, günlük kullanımda vazgeçilmez bir depolama aracı haline gelmeyi amaçlamaktadır.

Mükemmel Sürat Performansına Yaraşır 3 Tasarım Ödülü

SE920, yeni USB4 arayüzü sayesinde saniyede 3.800MB okuma ve 3.700MB yazma hızlarına ulaşabilmektedir. Bu üstün süratiyle, yaklaşık olarak 10GB boyutundaki 4K çözünürlüklü bir videoyu sadece 3 saniye içerisinde transfer edebilme yeteneğine sahiptir. Android, Mac OS ve Windows üzere farklı işletim sistemleri ve platformlarla kusursuz bir entegrasyon sergileyerek, yüksek çözünürlüklü görüntülerinizi dilediğiniz vakit ve yerde problemsizce aktarmanıza imkan tanımaktadır.

Oyuncular için de ülkü bir tercih olan SE920, oyun konsollarıyla da kusursuz bir uyumluluk gösterir. Bu uyumluluk, oyuncuların oyun koleksiyonlarını sıkıntısızca genişletmelerine imkan tanır. Klâsik sabit disk şoförlerle karşılaştırıldığında, SE920 AAA kalitesinde bir performans sunarak oyunların daha akıcı ve süratli bir biçimde yüklenmesini garantiler. SE920’in sunduğu yüksek iletim kapasitesi, işlevselliği ve eşsiz ısı dağıtımı tasarımı, hem ulusal hem de memleketler arası arenalarda büyük takdir toplamıştır. Bu başarısı, 2022 Red Dot Tasarım Mükafatı, 2023 CES İnovasyon Mükafatları ve 2023 Tayvan Harikalık Ödülü gibi itibarlı ödüllerle de taçlandırılmıştır.

MIL-STD Standartlarına Uygun, Darbeye Güçlü SD620 ve Kablo Gerektirmeyen SC610 

ADATA, baştan çıkarıcı SE920 USB4 taşınabilir SSD’nin yanında, SD620 ve SC610 üzere dikkatle tasarlanmış öteki taşınabilir SSD modellerini de kullanıcıların beğenisine sunuyor. Şık ve dinamik bir dizaynla öne çıkan SD620, kullanıcıların tercihine göre siyah, mavi ve kırmızı renk seçenekleriyle geliyor. MIL-STD standartlarına göre düşmeye (1,22 metre yüksekliğe kadar) ve darbelere karşı sağlam olan SD620, saniyede 520MB’ye kadar olan transfer süratiyle yalnızca üstün performansı değil, birebir vakitte istikrarlı bir tecrübesi de vaat ediyor.

Öte yandan, SC610 modeli, flash belleğin kompakt yapısıyla sunulurken, bir harici SSD’nin yüksek performansıyla kullanıcılara sunuluyor. Kablosuz bir yapıya sahip olan bu model, seyahat ederken ekstra kablo taşıma kaygısıyla uğraşmanın da önüne geçiyor. SC610, saniyede 550MB okuma ve 500MB yazma suratlarıyla data transferini destekliyor. Bu sürat, standart flash belleklere kıyasla beş kat daha hızlı bir performans manasına geliyor. ADATA’nın bu üç dikkat cazibeli modeli, SE920, SD620 ve SC610; yakın vakitte Türkiye pazarında da kullanıcılarla buluşacak.