Huawei, yeni özelliğini etkileyici bir biçimde tanıttı

Huawei, yeni özelliğini etkileyici bir biçimde tanıttı

2023 Dijital Teknoloji Ekolojisi Konferansı, Çin’in Guangzhou kentinde “Dijital Teknoloji ve Yenilenme” temasıyla gerçekleştirildi. Bu aktiflikte, Çin Telekom iş birliği ile Huawei, Huawei Mate 60 Pro Quantum İnançlı Davet Özelleştirilmiş Terminalini tanıttı.

Huawei Mate 60 Pro Quantum İnançlı Davet, üç katmanlı bir kuantum güvenlik tahlili sunarak, inançlı bir davetin dinlenmesini neredeyse imkansız hale getiriyor. Huawei Mate 40E, Kuantum SIM kart dayanağı ile tanıtılmıştı. Artık ise Çin Telekom ve Huawei, Mate 60 Pro’da yeni bir sistemle bir adım daha ileri gitti.

Huawei Mate 60 Pro Quantum İnançlı Davet Özelleştirilmiş Terminal, kapsamlı bir “üçlü koruma” yaklaşımı kullanıyor. Bu yaklaşım, yerli üretim bir çip, devlet sırrı olarak sınıflandırılan algoritmalar ve gelişmiş güvenlik için bir kuantum güvenlik SIM kartını içeriyor. Mate 60 Pro’nun lokal arama panelinden direkt kuantum şifreli davetler yapma yeteneğinin yanı sıra, aygıt şifreli evrak transferi, inançlı anlık iletileşme ve Kuantum MeSign Uygulaması aracılığıyla koordine ofis aktiviteleri üzere inançlı fonksiyonlar de sunuyor.

Huawei, yeni özelliğini etkileyici bir formda tanıttı

Kuantum şifrelemenin teknik ayrıntılarına aşina olmayanlar için, bu prosedür, irtibatın güvenliğini sağlamak için kuantum mekaniğini kullanan bilgi şifreleme biçimidir. Kuantum fiziğinin prensiplerine dayanan bu usul, bir kuantum sisteminin gözlenmesinin onun durumunu değiştirdiğini belirtir. Bu, bir kuantum şifreli davete müdahale etme yahut dinleme teşebbüsünün çabucak tespit edileceği manasına gelir, zira davetin gözlenmesi onun durumunu değiştirir.

Telefonunuz VoLTE ses bilgilerinin şifrelenmesini ve şifresinin çözülmesini yerinde gerçekleştirir. Ayrıyeten, kuantum inançlı bir davet yaptığınızda, o özel oturum için yeni bir anahtar oluşturulur, bu da güçlü ve esnek bağlantı güvenliği sağlar. Kuantum inançlı bir davet başlatırken, rastgele seçilmiş bir kart anahtarı, aramanın nitekim sizden geldiğini denetim eder. Daha sonra kuantum ağı, sizin olduğunuzu anladıktan sonra oturum datalarını kilitlemek için gerçek vakitli bir anahtar oluşturur.

Çin Telekom Tianyi Kuantum İnançlı Çağrı özelliğini kullanmak için, kullanıcıların mevcut SIM kartlarını kuantum inançlı bir SIM kartla değiştirmeleri ve Kuantum İnançlı Davet hizmetini etkinleştirmeleri gerekiyor.