Huawei Nova 12 Pro'nun tasarımı epeyce beğenildi

Huawei Nova 12 Pro’nun tasarımı epeyce beğenildi

Huawei, Çin pazarına orta segmentte konumlandırılan yeni Huawei Nova 11 SE’yi tanıttı. Teknoloji dünyasının kalbinde atışlar artık de Nova 12 serisinin lansmanına odaklandı. Söylentilere nazaran, Nova 12 serisi bu ay içinde yahut Aralık’ta tüketicilerin beğenisine sunulacak. OPPO Reno 11 serisi ve Vivo S18 serisi ile rekabet etmesi beklenen bu yeni serinin tasarım ayrıntılarına dair sızıntılar da internete düştü.

Etkileyici bir estetikle karşımıza çıkan Huawei Nova 12 Pro, ön yüzde kıvrımlı kenarlı OLED bir ekranla donatılmış. Bilhassa dikkat çeken nokta, ortalarında ekranın görünür kısmının bırakıldığı iki farklı selfie kamerasının konumlandırılması. Söylentilere nazaran bu telefon, 60 megapiksel çözünürlüğünde çift selfie kamerasıyla geliyor.

Arka tasarım ise ana kameranın üst kısımda yer alması ve öteki iki lensin oval halinde bir kamera adasında, ortalarında yatay bir LED flaş şeridi ile konumlandırılmasıyla öne çıkıyor. Dedikodular, aygıtın 50 megapiksellik bir ana kamera, birebir vakitte makro çekimlere de imkan tanıyan 12 megapiksellik ultra geniş açılı lens ve 50 megapiksellik bir telefoto kameraya sahip olduğunu tez ediyor.

Huawei Nova 12 Pro’nun tasarımı hayli beğenildi

Yüksek performans bekleyen kullanıcıları mutlu edecek biçimde 5G dayanağına sahip Kirin 9000s yonga seti ile güçlendirilmiş olan Nova 12 Pro, ayrıyeten 120Hz yenileme suratına sahip OLED bir panele mesken sahipliği yapıyor. 4,500mAh kapasiteli bataryası 100W süratli şarj dayanağı ile dikkat çekiyor ve Harmony OS 4 işletim sistemi ile çalışıyor. Ayrıyeten, iki istikametli uydu irtibatı dayanağı de aygıtın öne çıkan özellikleri ortasında bulunuyor.

Huawei, Nova 12 Pro modelinin yanı sıra standart Nova 12 modelini de piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu aygıtın yeni Kirin 830 yonga seti ile gelmesi bekleniyor.

Huawei Nova 12 Pro‘nun bu ayrıntılarıyla, piyasaya çıkışı sabırsızlıkla beklenen bir telefon olduğu kesin. Kullanıcıların, OPPO Reno 11 ve Vivo S18 serileriyle birebir vakitte lansman yapacak olan bu aygıt karşısında nasıl bir reaksiyon vereceği ise merak konusu. Huawei’nin yenilikçi ve güçlü özellikleriyle donattığı bu modelin, orta segment telefon piyasasında nasıl bir tesir yaratacağını vakit gösterecek.