Huawei Mate 60 Pro+ bu pazarın hükümdarı oldu!

Huawei Mate 60 Pro+ bu pazarın hükümdarı oldu!

ABD’nin yaptırımlarına karşın, tanınan Çinli akıllı telefon şirketi Huawei, piyasada yine yerini almaya başladı. Kimi çipleri kullanma konusunda kısıtlamalar nedeniyle performans açısından zorluklar yaşasa da, kamera kalitesindeki üstünlüğünü sürdürmeye devam ediyor. Huawei Mate 60 Pro+, Huawei P60 Pro’nun akabinde DxOMark sıralamalarında en üst sırayı alarak amiral gemisi akıllı telefonlarda güçlü bir performans sergiliyor.

Huawei Mate 60 Pro+, ultra-premium segmentte iPhone 15 Pro Max, Pixel 8 Pro ve Oppo Find X6 Pro üzere rakiplerine karşı tepede yer alıyor. DxOMark kamera testinde 157 puan alarak Huawei P60 Pro’yu bir puan farkla geride bırakıyor. Kategori bazında, en âlâ Bokeh ve Fotoğraflar (Ana kamera performansı, çeşitli ışık ortamlarında sabit imgeler yakalama) kategorilerinde tepeye yerleşti. İşte Huawei Mate 60 Pro+’ın genel performansına dair daha kapsamlı bir kıymetlendirme.

Huawei Mate 60 Pro+ bu pazarın hükümdarı oldu!

Huawei Mate 60 Pro+‘ın DxOMark kamera incelemesinde yüksek puanlar alması, farklı ışık şartlarında her türlü fotoğraf ve görüntü için kusursuz olduğunu gösteriyor. Bilhassa, arkadaş ve aile fotoğrafları için harika sonuçlar sunma yeteneği etkileyici. Kuvvetli şartlarda bile anların hassasiyetle yakalanmasını ve cilt tonlarının yanlışsız bir formda yansıtılmasını sağlıyor.

Kameranın değişken diyaframı, sahnedeki kişi sayısına otomatik olarak ayarlanarak herkesin odakta kalmasını sağlayan dikkate kıymet bir özellik. Ultra geniş kamera, geniş sahneleri yüksek ayrıntı düzeyiyle yakalama konusunda başarılı. Ayrıyeten, kamera tüm zoom mesafelerinde yüksek ayrıntı düzeyi sunarak takdire şayan bir performans sergiliyor. Lakin, kuvvetli düşük ışık şartlarında görüntü çekiminde birtakım sınırlamalar gösteriyor ve bu senaryolarda birtakım görünür kısıtlamalar sergileyebiliyor.

Huawei‘nin bu başarısı, şirketin teknoloji ve yenilik konusundaki kararlılığını gösteriyor. Kamera teknolojisindeki ilerlemeleri, Huawei’nin rekabetçi bir oyuncu olarak pazardaki yerini sağlamlaştırmaya yardımcı oluyor.