Xiaomi'nin yeni işletim sistemine birinci hangi modeller kavuşacak?

Xiaomi’nin yeni işletim sistemine birinci hangi modeller kavuşacak?

Xiaomi’nin Internet of Things (IoT) ekosistemine yönelik tasarladığı HyperOS 1.0’ın lansmanı heyecanla bekleniyor. Google’ın Android 14 tabanlı bu entegre sistem, aygıtlar ortasında artan performans ve irtibat için hazırlanmış. Linux üzerine inşa edilen bu sistem, Xiaomi’nin Vela sistemini kullanan HyperOS, kaynak idaresini ve verimliliği maksimize etmeyi hedefliyor.

HyperConnect üzere özelliklerle aygıt kontağını sıkıntısız hale getirmek, HyperMind AI ile de akıllı aygıt adaptasyonunu sağlamak hedefiyle geliştirilen HyperOS, Xiaomi eserlerinde kullanıcı tecrübesini yükseltmeyi amaçlıyor. Xiaomi, Vela’yı kullanarak açık kaynak geliştirmeyi teşvik ediyor ve şahsî aygıtları, araçları ve akıllı mesken teknolojisini bağlayan insan merkezli bir ekosistem oluşturmayı hedefliyor.

Xiaomi’nin yeni işletim sistemine birinci hangi modeller kavuşacak?

Global çapta HyperOS 1.0 güncellemesine birinci olarak Xiaomi’nin 13 ve 12 serilerinden çeşitli modeller ile Xiaomi Pad 6 dahil olmak üzere toplam dokuz aygıt erişecek. GSMChina’nın haberine nazaran, bu güncellemeler Xiaomi’nin resmi sunucuları üzerinden doğrulandı. Birinci etapta listeye alınmayan aygıtların daha sonraki HyperOS 1.0 yayınlarında güncelleme alması bekleniyor. Xiaomi şu an HyperOS 1.0‘ı günlük kullanıma hazır hale getirmek için mühendislerle son test basamaklarını yürütüyor.

Çin’deki birinci mahallî HyperOS sürümü 2023 Aralık ayında Xiaomi 14 (önceden yüklenmiş olarak gelecek) ve Redmi K60 Ultra üzere akıllı telefonlar, 14 inçlik Xiaomi Pad 6 Max tablet, Xiaomi TV S Pro serisi, Xiaomi Watch S3, Xiaomi Sound hoparlör ve Xiaomi Akıllı Kamera 3 Pro dahil geniş bir aygıt yelpazesiyle sunulacak.