GTA 6'nın trailer duyurusu bile büyük heyecan yarattı

GTA 6’nın trailer duyurusu bile büyük heyecan yarattı

Efsanevi görüntü oyunu serisinin en son halkası Grand Theft Auto VI‘nın heyecanla beklenen resmi duyurusu an sıkıntısı üzere görünüyor. Grand Theft Auto V, piyasaya sürüldüğü günden bu yana geçen on yıla karşın hala dünyanın en çok satan ikinci görüntü oyunu olma unvanını koruyor.

Fakat oyuncuların sabırsızlıkla beklediği bu seriye ilişkin yeni oyunla ilgili resmi bir bilgi şimdi yok. Bloomberg’in bir raporuna nazaran GTA 6’nın bu hafta içinde duyurulması yahut teyit edilmesi bekleniyor. Bu doğruysa Rockstar Games, Aralık ayında 25. yıl dönümünde GTA 6 için yeni bir başlık bile yayınlayabilir.

GTA 6’nın trailer duyurusu bile büyük heyecan yarattı

Yani birinci resmi açıklama bu hafta içinde beklenirken, birinci fragmanın da önümüzdeki ay içinde yayınlanması beklenen. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında, oyunun erken bir imal basamağına ilişkin oynanış görüntülerinin paylaşıldığı büyük bir sızıntı sayesinde oyuna birinci sefer göz atmış olduk. Bu başlık, on yıldan fazla bir müddettir geliştirilmekte olduğu söyleniyor ve tıpkı vakitte gelmiş geçmiş en kıymetli oyun olma ihtimali bulunuyor.

Toplam proje bütçesi 1 ile 2 milyar ABD Doları ortasında bir yerde olabilir. Değişik bir biçimde, GTA 6‘ya dair duyumları yayınlayan kişi, bir Amazon Fire Stick ve otel televizyonu kullanarak Rockstar’ın sistemlerine sızmayı başarmış. Lakin şu anda bu bilgilerin tamamı spekülasyon evresinde olduğu için, bu haberleri bir ölçü kuşkuyla karşılamakta yarar var.