GTA 6'nın fragmanı bile rekorları alt üst etti

GTA 6’nın fragmanı bile rekorları alt üst etti

Rockstar Games, Grand Theft Auto 6‘nın (GTA 6) görüntü fragmanını yayımlayarak dünyada büyük bir yankı uyandırdı. YouTube’da milyonlarca kişi tarafından izlenen ve yorumlanan bu görüntü, interneti adeta salladı. Birçok yeni rekor da kırıldı. Haydi, ayrıntılara bir göz atalım.

5 Aralık 2023’te birinci defa yayımlanan GTA 6 fragmanı, YouTube’da büyük bir patlama yarattı ve yalnızca birinci 24 saatte 90 milyonun üzerinde izlenme aldı. Ne yazık ki, bu fragman tek günde en çok izlenme rekorunu kıramadı. Birinci 24 saatte en süratli izlenen görüntü olarak üçüncü sırada yer aldı ve BTS’nin ‘Butter’ müziğinin 108 milyon izlenmeyle elinde tuttuğu iki rekorun gerisinde kaldı. Fakat, oyunun gerçek çıkışından evvel birçok yeni dünya rekoru kırdı.

GTA 6’nın fragmanı bile rekorları alt üst etti

Şu anda YouTube‘da 117 milyonun üzerinde izlenmeye sahip olan GTA 6 fragmanı, 12 yıl evvelki öncülü GTA V‘nin fragmanını yalnızca 12 saat içinde geride bıraktı. Guinness Rekorlar Kitabı, GTA 6 fragmanının yalnızca 24 saatte tüm vakitlerin en çok izlenen görüntü oyun tanıtımı olduğunu belirtti. Ayrıyeten, bu görüntü birinci gün en çok izlenen müzik dışı YouTube görüntüsü unvanını da aldı ve MrBeast’in 59,4 milyon izlenmeyle elinde tuttuğu evvelki rekoru kırdı.

GTA 6 fragmanı, ilk 24 saatte YouTube’da en çok beğeni alan görüntü oldu ve 8,9 milyon beğeni topladı. Şu an bu sayı neredeyse 10 milyon beğeniye ulaşmış durumda. Unutmayın ki bu, Grand Theft Auto 6 için yayımlanan birinci fragman ve yakında daha fazlası gelecek. Ayrıyeten, bu rekorlar yalnızca YouTube için geçerli ve X (eski ismiyle Twitter) üzere öbür platformlarda alınan milyonlarca izlenmeyi hesaba katmıyor. Bilhassa, bu fragman sayesinde Rockstar Games YouTube’da milyonlarca abone kazandı ve 10 milyon abone maksadına yalnızca 90,000 abone kaldı.