Google'ın yeni alan isimleri sahiden bir .meme'in fiyatını belirleyebilir

Google’ın yeni alan isimleri sahiden bir .meme’in fiyatını belirleyebilir

Aynen o denli, .com yahut .org’u unutun, latifelere dalıp göğüs merkezli bir alan ismi alabilirsiniz. Google’a nazaran, “.meme alan isimlerinin maksadı mizahı, fikirleri, biçimi ve kültürü yaymaktır. Maksat kitlenize şu anda olduğunuzu göstermek için bunu kullanın.” Bütün fikir Tumblr’ın birinci günlerini hatırlatıyor.

Google, .meme kullanma seçeneklerini sergilemek için altı şirket ve bireyle birlikte çalıştı. Bunlar ortasında Know Your Meme (trend memleri ve geçmişi vurgulayan) ve Tenor (yeni memleri aramak ve oluşturmak için) bulunur.

Google’ın yeni alan isimleri sahiden bir .meme’in fiyatını belirleyebilir

Ayrıca, hem Nyan Cat hem de Grumpy Cat için ayrılmış alanlar da dahil olmak üzere, büsbütün kedi memlerine ayrılmış dört site daha var. Temel olarak, sevinçli, göğüs dolu bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız işte talihiniz.

.meme alan ismini kaydetmek için Erken Erişim Periyodu (EAP) başladı fakat bu periyoda tek seferlik ekstra bir fiyat dahil. Bu ek maliyet, .meme alan isimlerinin yıllık baz fiyatla satışa sunulacağı 5 Aralık saat 11:00’e kadar her gün azaltılacak. Bir alan ismi satın almakla ilgileniyorsanız, get.meme adresinde ismin kullanılabilirliğini arayabilirsiniz.