Google'ın bu atılımı onu dal başkanı yapabilir!

Google’ın bu atılımı onu dal başkanı yapabilir!

Google, kablosuz kulaklık teknolojisinde bir devrim yaratmayı planlıyor. Şirket, Audioplethysmography teknolojisini kullanarak, mevcut kulaklıklarınızın kalp atış suratınızı monitör edebileceğini belirtiyor. Nasıl mı? Bu teknoloji, kulaklık hoparlöründen düşük yoğunlukta bir ultrason sinyali gönderiyor ve akabinde kulaktaki mikrofonlar bu cevabı alıyor. Elde edilen bu bilgi, kalp atış suratınızı tahlil etmek için kullanılıyor. Bu, matematiksel prensiplere dayanan son derece ileri bir teknoloji.

Birçok kişi, teknoloji dolu akıllı saatlere geçmek istemeyen mekanik saat meraklıları için bu özellik son derece cazip olacak. Neden mi? Çünkü birçok kişi klâsik saatlerini bırakmak istemiyor lakin kalp atış suratını ölçebilme yeteneğinden de feragat etmek istemiyor. Google’ın bu yeni teknolojisi tam da bu muhtaçlıkları karşılayacak üzere görünüyor. Ayrıyeten bu teknolojinin kullanılabilmesi için mevcut kulaklıklarda rastgele bir donanım değişikliğine gerek yok. Yalnızca bir yazılım güncellemesi ile bu kalp atış suratı monitörleme yeteneği aktif hale getirilebilir.

Google’ın bu atılımı onu dal önderi yapabilir!

Ancak bu özellik çabucak kullanıma sunulmayacak. Öncelikle tüm düzenleyici onay süreçlerinden geçmesi gerekiyor. Bu, ticari kullanıma sunulmadan evvel rastgele bir eser için gereken standart bir prosedür. Lakin, bu teknolojinin kablosuz kulaklıklar için büyük bir adım olacağı kesin. Artık kalp atış suratınızı ölçmek için ekstra bir aygıta gereksinim duymadan, yalnızca kulaklığınızı takarak bu özelliği kullanabileceksiniz. Bu, hem atletler için hem de günlük yaşantısında kalp atış suratını monitörlemek isteyenler için büyük bir kolaylık olacak.

Sonuç olarak, Google’ın bu yeni teknolojisi, kablosuz kulaklık pazarında bir ihtilal yaratabilir. Kalp atış suratı monitörleme yeteneğinin eklenmesi, kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayacak ve bu özellik, birçok kişi için kablosuz kulaklıkların cazibesini artırabilir. Lakin, bu teknolojinin ne vakit kullanıma sunulacağına dair şimdi net bir bilgi bulunmuyor.