Google, Pixel için çalışmaya devam ediyor

Google, Pixel için çalışmaya devam ediyor

Google, Pixel aygıtlar için genel iyileştirmeler ve yanılgı düzeltmeleri sağlayan yeni bir beta güncellemesini yayınladı. Bu yeni beta yapısı, Pixel 5a ve sonrasındaki aygıtlar için geçerli. Haberler, Android 14 QPR2 Beta 1’e yanlışsız ilerlendiğine işaret ediyor.

Google, Kasım 2023’ün başında beta testçileri için Android 14 dönemsel güncelleme QPR1 Beta 2.2’yi yayınladı. QPR1 Beta 2.2, Pixel aygıtlarında 30’dan fazla değişiklikle geldi. QPR1 Beta 2.2 ile çözülen kıymetli yanlışlardan biri, Pixel 8 Pro’da AOD modunda pembe metinlerin gösterilmesine neden olan yanılgı oldu. Google, daha evvel varsayım edilen Beta 3 yapısını yayınlamadan Android 14 QPR2 Beta 1’e geçiş yaptı.

Google, Pixel için çalışmaya devam ediyor

Yeni Google Pixel güncellemesi, uygun aygıtların yakında ikinci büyük Android 14 güncellemesini alacaklarını gösteriyor. QPR1’in Aralık ayında kararlı bir duruma ulaşması bekleniyor. Ayrıyeten, Google zati Pixel aygıtlarının Kasım 2023 güncellemelerini yayınladı.

Google Pixel 5a, yeni beta yapısına uygun aygıtların başlangıç noktası ve şu anda Amazon üzerinden 210.50 dolara satılıyor. Yeni güncelleme ile çözülen kimi meseleler ortasında birtakım uygulamaları yüklerken paket yöneticisinin çökmesi, Geri Bildirim uygulamasıyla ilgili sıkıntılar ve birtakım ünitelerde 5G irtibat meseleleri bulunuyor. Genel kullanıcı tecrübesini güzelleştirmeye yönelik birçok başka değişiklik de mevcut.