Google Meet için değerli bir güncelleme daha yayınlandı

Google Meet için değerli bir güncelleme daha yayınlandı

Elbette bu küçük bir şey lakin internette oturarak geçen uzun bir günün akabinde biraz hareket etmenin ziyanı olmayacaktır.

Hareket algılama özelliği, kameranız açık olduğu ve eliniz çekimde açıkça görüldüğü sürece çalışıyor; Google, elinizi yüzünüzden ve bedeninizden uzaklaştırmanızı öneriyor. Elinizin kaldırıldığını algılayıp öbür iştirakçileri uyarana kadar onu bir müddet orada tutun. Evet, okula dönmüş üzere hissedebilirsiniz fakat nostaljiyi kim sevmez ki?

Google Meet için değerli bir güncelleme daha yayınlandı

Ellerini sallayan hareketli bir konuşmacıysanız endişelenmeyin. Google Meet, etkin bir konuşmacı olduğunuzda hareket algılamayı devre dışı bırakacak ve sırf tekrar sessiz bir iştirakçi olduğunuzda tekrar açacak. Yöneticilerin bu özellik üzerinde rastgele bir denetimi olmasa da, Diğer Seçenekler’e gidip akabinde Reaksiyonlar ve El Kaldırma Hareketi’ne tıklayarak bu özelliği istediğiniz vakit kapatabilirsiniz. Toplantı sona ererken hepimiz el sallamayı severiz, bu nedenle nizamlı olarak tetikleniyorsa özelliği kapatmak isteyebilirsiniz.

Hareket algılama özelliğinin önümüzdeki birkaç gün içinde Süratli Sürüm alanlarında kullanıma sunulması bekleniyor. Planlanan Sürüm alanları, 28 Kasım’dan itibaren 15 gün boyunca kademeli olarak kullanıma sunulacak. Bu özellik, Business Standard ve Plus, Education Plus ve kişisel aboneler de dahil olmak üzere birçok Google Meet Workspace planında kullanılabilir.