Google, internet reklamlarında da yapay zekadan faydalanacak

Google, internet reklamlarında da yapay zekadan faydalanacak

Şirket bir blog gönderisinde, bu özelliğin artık Google’ın Azamî Performans reklamcılık eserinde beta olarak mevcut olduğunu ve reklamverenlerin yapay zeka kullanarak kampanyalar için metin ve fotoğraf öğeleri oluşturmasına ve ölçeklendirmesine imkan tanıdığını duyurdu.

Maksimum Performans halihazırda Youtube, arama, görüntülü reklam ve öbürleri dahil birden fazla Google eserinde çalışan, yapay zeka takviyeli bir eser. Performans bilgilerini tahlil ederek reklamları optimize ediyor ve yeni özellik, varlık oluşturmaya yardımcı olmak için yapay zekayı kullanarak bunu tamamlıyor. Google’ın belirttiği üzere özellikler, reklamverenlerin çeşitli Google platformlarında süratli bir formda yüksek kaliteli, şahsileştirilmiş öğeler oluşturmasına imkan tanıyacak.

Google, internet reklamlarında da yapay zekadan faydalanacak

Bard yahut ChatGPT’ye misal biçimde, kullanıcılar istemleri yapay zekaya iletir ve her işletme için eşsiz imgeler ve metinler oluşturabilecek. Pazarlamacılar, sistem tarafından oluşturulan reklamları yayınlanmadan evvel inceleyebilecek ve düzenleyebilecek. Yapay zeka tarafından oluşturulan tüm imgeler görünür bir filigran içerecek ve bu formda etiketlenecek.

Bu özellik, pazarlamacıların reklam materyallerini daha süratli oluşturmasına yardımcı olurken elbette Google’ın bu reklamları yayınlamasına ve daha süratli para kazanmasına da yardımcı olacak. Bu manada, gelirinin büyük çoğunluğunu reklamlardan elde eden Google için eksiksiz bir yapay zeka kullanım örneği. Yeni sistem şu anda beta evresinde ve sırf ABD’de mevcut fakat 2023’ün sonuna kadar daha geniş bir alana yayılması bekleniyor.