Google Fotoğraflar, kitaplığınızı temizlemek için yapay zeka dayanaklı yeni özelliklere sahip

Google Fotoğraflar, kitaplığınızı temizlemek için yapay zeka dayanaklı yeni özelliklere sahip

Google Fotoğraflar artık süratli bir formda art geriye çektiğiniz emsal fotoğrafları otomatik olarak ayıklayacak. Bu, bir daha asla bakmayacağınız eksiksiz bir kareyi elde etmek için o mükemmel gün batımının 50 fotoğrafını çektiğiniz vakitler için epey faydalı olacaktır.

Hizmet, anı en güzel temsil eden en düzgün fotoğrafı seçecek fakat siz de istediğiniz görseli manuel olarak seçebileceksiniz. Kitaplığınızda birden fazla gün batımının olmasını tercih ediyorsanız istiflemeyi kapatabilirsiniz de.

Fotoğraflar ayrıyeten fotoğraflarınızı otomatik olarak düzenleyecek, kimlikleri, makbuzları ve biletleri farklı albümlere ayıracak. Ayrıyeten bir aktifliği direkt ekran imajından yahut bilet fotoğrafından da takviminize ekleyebileceksiniz ki bu sahiden faydalı görünüyor.

Google Fotoğraflar, kitaplığınızı temizlemek için yapay zeka takviyeli yeni özelliklere sahip

Google, tüm bu özelliklerin yapay zeka tarafından desteklendiğini söylüyor; bu, şirketin son vakitlerde genel olarak tüm eserlerine eklediği bir şey. Lakin Google Fotoğraflar her vakit yapay zeka tarafından desteklenmekteydi. Hizmet, yıllarca tüm fotoğraflarınızı emdi ve içeriklerini tanıyabilmek için makine tahsili algoritmalarını üzerlerinde eğitmek karşılığında bunları sakladı. Bu sayede, örneğin köpek yahut plaj fotoğraflarını Google Fotoğraflar’da çok kolay bir formda arayabiliyorsunuz.

Bu yılın başlarında Google, Fotoğraflar’a şahsileştirilmiş not defteri montajları oluşturan yapay zeka takviyeli diğer bir özellik ekledi. Google’ın algoritmaları, fotoğraflarınızı ilgili kategorilere ayırıyor ve isterseniz değiştirebileceğiniz başlıklar oluşturuyor. Google ayrıyeten insanların fotoğraflardan istenmeyen bireyleri yahut objeleri kaldırmak üzere kolay kolay düzenleme yapmak için AI kullanmasına da imkan tanıyor.