Apple'dan iPhone 14 sahiplerine büyük jest

Apple’dan iPhone 14 sahiplerine büyük jest

Bu özellik, kullanıcıların cep telefonu servisleri olmadığında yardım için acil servislere ileti göndermesine imkan tanıyor. Şirket, iPhone 14 yahut iPhone 15 etkinleştirildiğinde iki yıl fiyatsız erişim sunuyor.

Apple, fiyatsız erişim mühleti sona erdiğinde özellik için ne kadar fiyat alacağını söylemedi. Lakin kullanıcıların birkaç yıl daha bu hususta endişelenmesine gerek kalmayacak. Apple, mevcut iPhone 14 kullanıcılarının (yani hizmetin mevcut olduğu bir ülkede çarşamba gününden evvel telefonlarını etkinleştirenlerin) ekstra bir yıl boyunca fiyatsız erişime sahip olacağını söylüyor.

Apple’dan iPhone 14 sahiplerine büyük jest

Apple’ın dünya çapındaki iPhone eser pazarlamasından sorumlu lider yardımcısı Kaiann Drance “Uydu aracılığıyla acil SOS müşterilerin acil durum müdahale gruplarıyla olağanda temas kuramayacakları bir durumda temas kurabilmelerine imkan tanıyor ve dünya çapında hayat kurtarmaya yardımcı oluyor. Los Angeles’ta arabası 120 metrelik bir uçuruma düştükten sonra kurtarılan bir adamdan, İtalya’daki Apennine Dağları’nda bulunan kayıp yürüyüşçülere kadar, hayatımızın kıssalarını duymaya devam ediyoruz.” dedi. “iPhone 14 ve iPhone 15 kullanıcılarının bu çığır açan hizmetten iki yıl daha fiyatsız olarak yararlanabilmesinden çok memnunuz.”

Apple, Qualcomm’un Android aygıtlarda benzeri bir özellik sunma teklifinin sona erdiğinin ortaya çıkmasının üzerinden çok geçmeden birçok kullanıcı için fiyatsız erişim mühletini uzatıyor. Snapdragon Satellite projesinin ortağı Iridium, akıllı telefon üreticilerinin bu teknolojiyi aygıtlarına dahil etmemeyi tercih ettiğini söyledi. Qualcomm, OEM’lerin “standartlara dayalı çözümler” aradığını belirtti. Teşebbüsün içerdiği maliyetler de onları geciktirmiş olabilir.