Garmin'den güneş güçlü eTrex Solar GPS

Garmin’den güneş güçlü eTrex Solar GPS

Garmin, uzun periyodik tabiat yürüyüşleri için tasarlanmış en son elde taşınabilir GPS aygıtını piyasaya sürdü. Garmin eTrex Solar isimli bu elde taşınabilir GPS, piline bağlı olarak 75 gün sürebiliyor. Ayrıyeten, teknik olarak sınırsız bir çalışma mühleti sağlayan güneş gücü şarj dayanağı ile de geliyor. eTrex Solar, dahili bir güneş paneline sahip.

Garmin eTrex Solar, IPX7 su geçirmez müdafaa özelliği sunuyor ve selefi Edge Solar serisine nazaran kıymetli iyileştirmeler içeriyor. Yeni güneş güçlü GPS, selefinde kullanılan renkli ekranı çıkararak bunun yerine siyah-beyaz bir ekran kullanıyor. Sağlam yapısıyla eTrex Solar, en güçlü dağ patikalarında bile yürüyüşçülere pozisyon bilgisi sağlayabiliyor. Uzun müddetli vazifelerde, örneğin Appalachian Patikası’nda, altı aya kadar çalışabiliyor.

Garmin’den güneş güçlü eTrex Solar GPS

Garmin eTrex Solar, 2.2 inçlik monokromatik bir ekran ve entegre bir güneş paneli ile donatılmış. Aygıt, gündüz ışığı 75.000 lüksten daha parlak olduğunda şarj olabiliyor, bu da günde yaklaşık 4 saat manasına geliyor. Aygıt, süratli GPS güncelleme modunda çalıştığında, yalnızca pil gücüyle 8 gün sürebilir. Lakin, yavaş GPS güncelleme modunda kullanıldığında, pil 75 gün sürebiliyor.

Garmin eTrex Solar, azamî kapsama ve doğruluk için çok bantlı GPS sinyalleri kullanıyor. Dijital pusulası, fizikî haritalar yahut kara modülleri rehber olarak kullanılırken kolay navigasyon sağlıyor. Bir akıllı telefonla bağlandığında, eTrex hava durumu güncellemeleri alabilir ve seyahat planlama ve haritalama için kullanılabilir. Aygıt, ayrıyeten kullanıcının Geocaching Live’dan otomatik önbellek güncellemeleri almasını sağlayan geocaching özelliğine de sahip. Garmin Explore uygulamasına bağlandığında, her bulgu kullanıcının Geocaching profiline yüklenir.

Garmin eTrex Solar, Amazon dahil olmak üzere global çapta perakende platformlarından temin edilebilir. Global pazarda satışa sunulan bu aygıtın fiyatı 249.99 dolar olarak belirlenmiş.