Donald Trump’ın Filistin açıklaması ortalığı karıştırdı!

Donald Trump’ın Filistin açıklaması ortalığı karıştırdı!

2017 – 2021 yıllarında ABD Başkanı olarak misyon yapan Donald Trump, çılgın açıklamaları ve farklı siyasetleri ile akılda kaldı. 5 Kasım 2024 tarihinde yapılacak olan ABD Başkanlık seçimlerine hazırlanan ve Cumhuriyetçilerin adayı olmak için çabalayan Trump, o denli görünüyor ki sert telaffuzlarına devam ediyor. Yaptığı son konuşmada ABD’deki Filistin destekçilerine de değinen eski ABD Lideri, şayet vazifeye gelirse protestocuları hudut dışı edeceğini söyledi.

Donald Trump’ın Filistin açıklaması ortalığı karıştırdı!

Radikal İslamcıları ülkesinde istemediğini söyleyen Trump, “Radikal İslamcı teröristleri ülke dışında tutacağız. Seyahat yasağını hatırlıyor musunuz? Bir gün, bu seyahat yasağını tekrar tesis edeceğim.” tabirlerini kullandı. Ayrıyeten Trump, 3. Dünya Savaşı’nı durduracağını ve ABD’nin gücünü kullanarak barışı tesis edeceğini söyledi. Trump’ın bu açıklamaları, Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük yankı uyandırdı. Bu açıklamaların halkın bir kısmında karşılık bulduğu ise bir gerçek. Zati Trump bir karşılığı olmasa kamuoyunda bunları lisana getirmezdi.

Donald Trump ayrıyeten Hamas’ı tehdit etmekten de geri durmadı. “Eğer bir damla Amerikan kanı dökerseniz, biz de sizin kanınızı litrelerce akıtırız.” diyen çılgın isim, “Bu barbarca hareketlerden etkilenen her İsrailli ve her Amerikalının yanındayız.” diyerek İsrail’e olan güçlü dayanağını de yineledi.