Cities: Skylines II DLC'si ertelendi! İşte nedeni

Cities: Skylines II DLC’si ertelendi! İşte nedeni

PC oyununun performansıyla ilgili çok sayıda şikayetin (ve konsol sürümlerinin 2024’e kadar ertelenmesinin) akabinde takım, süratli yamaları duraklatmaya ve bunun yerine daha fazla vakit alan performans ve kusur düzeltmelerine yönelmeye karar verdi. CEO Mariina Hallikainen bir blog yazısındaki gecikmeden ötürü özür dileyerek şunu açıkladı: “Üs (oyun) buna hazır olmadan yeni içeriği aceleye getirmemeliyiz.”

Geliştirme gecikmesi birden fazla Cities: Skylines II genişleme geçişi içeriğini dörtte bir oranında geriye itiyor. Beach Properties varlık paketi, 2023’ün 4. çeyreğinden 2024’ün 1. çeyreğine ertelendi.

Cities: Skylines II DLC’si ertelendi! İşte nedeni

Başlangıçta 2024’ün 1. çeyreği için planlanan iki içerik oluşturucu paketi (Modern Mimarlık ve Urban Promenades) 2024’ün 2. çeyreğinde gelecek. Son olarak Deluxe Relax ve Soft Rock radyo istasyonları devre dışı bırakıldı. Bu ortada Köprüler ve İlişki Noktaları genişletmesi 2024’ün 2. çeyreğinde kalmaya devam ediyor.

Hallikainen’in blog gönderisi, yeni içeriği kullanıma sunmadan evvel daha fazla vakit alan kusur düzeltmelerinin ve performans sıkıntılarının çözülmesi gerektiğini belirtti. “Daha süratli düzeltmeleri başardık ve artık biraz daha fazla çalışma gerektiren başka problemleri araştırıyoruz” diye yazdı. CEO, süratli ve sıkıntısız bir tecrübe sağlarken, tekleme düzeltmeleri de dahil olmak üzere CPU optimizasyonlarına geçmeden evvel GPU performansını uygunlaştırmak için grafik detaylarına yönelik düzeltmeler uygulamaktan bahsetti. Geliştirme takımının şu anda oyuncuların kusur raporlarını incelediğini, takımın inceleyeceği 100 tekrarlanabilir sorunu ve daha fazla araştırma gerektiren 100 raporu belirlediğini söyledi.