Apple Vision Pro, 2024 Mart'ında çıkacak, lakin berbat haberler de var!

Apple Vision Pro, 2024 Mart’ında çıkacak, lakin berbat haberler de var!

Teknoloji meraklıları muhtemelen Mark Gurman’ın ismini duymuşlardır. Bilhassa Apple konusunda hayli bilgili olan Gurman, şirketin başkalarının tahminen de bilmediği eser detaylarını sıkça ortaya koyar. Artık, çok beklenen karma gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro hakkında bir tezle ortaya çıktı. Ona nazaran, bu beklenen eser, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2024 yılının Mart ayında birinci sefer satışa sunulacak.

Ancak bu, Apple’ın orjinal planı değildi. Şirket, eseri Ocak ayında piyasaya sürmeyi düşünüyordu. Ne yazık ki, tedarik zincirindeki birtakım meseleler ve beklenenden daha uzun süren testler, bu planları bozdu. Sonuç olarak, Apple Vision Pro’nun piyasaya sürülmesi iki ay gecikti. Pekala, geri kalan dünya ne vakit satın alabilecek?

Apple Vision Pro, 2024 Mart’ında çıkacak, fakat berbat haberler de var!

Gurman’ın araştırmasına nazaran, aygıtın Kanada ve Birleşik Krallık’ta 2024 yılının sonuna kadar satın alınabilir olması bekleniyor. Ne yazık ki, dünyanın geri kalan bölgelerindeki satışlar 2025’in son aylarına kadar uzanacak üzere görünüyor. Olağan ki, birçok ülkede 3.500 dolarlık Apple eseri için kuyruklar oluşmayabilir. Tekrar de bu hudutlu bulunabilirlik, kullanıcılar tarafından pek olumlu karşılanmayabilir.

Ancak 2025’e kadar beklemek, birinci başta düşündüğü kadar makus olmayabilir. Zati Apple’ın daha uygun fiyatlı bir Vision Pro modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu modelin, 2025’in sonuna yahut 2026’nın başına kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu sayede kullanıcılar, misal özelliklere sahip bir eseri çok daha düşük bir maliyetle elde edebilirler.