Bütçe dostu Vivo S18'in yonga seti ve RAM kapasitesi muhakkak oldu

Bütçe dostu Vivo S18’in yonga seti ve RAM kapasitesi muhakkak oldu

Vivo, Aralık ayında Çin’de S18 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Serinin S18, S18e ve S18 Pro modellerini içermesi bekleniyor. Bugün prestijiyle, yakında çıkacak olan aygıtların art panel dizaynına birinci resmi bakışımızı aldık. Standart ve pro varyantlarının özellikleri yakın vakitte sızdırıldı. Vivo S18 telefonları, geçen yılın S17 serisinin halefleri olarak gelecek. Artık, lansmandan evvel Vivo S18, Geekbench kıyaslama platformunda görüldü.

Vivo S18, V2323A model numarası ile Geekbench veritabanında yer aldı. Anakart, ‘crow’ kod ismiyle ve dört çekirdeğin 1.80GHz, üç çekirdeğin 2.40GHz ve bir ana çekirdeğin 2.63GHz suratında çalıştığı bir yapıdan oluşuyor. Bu, akıllı telefonun Qualcomm’un en son Snapdragon 7 Gen 3 işlemcisi ile güçlendirileceğine işaret ediyor. Aygıt, kıyaslama platformunda 16GB RAM ile listelenmiş ve lansmanda daha fazla seçenek bekleyebiliriz. Yazılım açısından, Android 14 işletim sistemi ile gelecek.

Bütçe dostu Vivo S18’in yonga seti ve RAM kapasitesi aşikâr oldu

Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerinde Vivo S18 sırasıyla 1,221 ve 3,468 puan alıyor. Bu ortada, akıllı telefonun 3C sertifikası 80W süratli şarj takviyesini ortaya koydu.

Vivo S18 serisi, porselen ve yeşim renk seçenekleri ile gelirken, her ikisi de dalgalı desen dizaynına sahip. Aygıtın üst yarısı kare biçiminde ve siyah renkte kamera heyetimi için ayrılmış dikdörtgen halinde bir adacık bulunuyor. Modülün öteki yarısında bir LED flaş ünitesi ve kare halinde bir Aura ışığı LED’i bulunuyor.

Vivo S18’in sızdırılan özellikleri ortasında, 2.800 nit tepe parlaklığa sahip bir OLED ekran ve 5.000mAh batarya ünitesi yer alıyor. 16GB RAM’e ve 512GB depolama alanına kadar paketleyecek.