Samsung İnternet Tarayıcısı artık Windows PC'lerde

Samsung İnternet Tarayıcısı artık Windows PC’lerde

Samsung, tüm Galaxy akıllı telefonlarında kendi geliştirdiği Samsung Internet tarayıcısını kullanıyor. Dağıtılan aygıtların büyük hacmi göz önüne alındığında, kıymetli bir tarayıcı pazar hissesine sahip olduklarını düşünebilirsiniz. Lakin, beklentilerin tersine, Statcounter raporu Samsung Internet’in sadece yaklaşık %3’lük bir pazar hissesine sahip olduğunu gösteriyor. Bunu ele almak için marka, Microsoft Store’da mevcut olan Windows tabanlı bilgisayarlar için tasarlanmış bir tarayıcı sürümü sunarak bir değişikliğe hazırlanıyor üzere görünüyor.

Samsung Internet’in Windows sürümü, farklı aygıtları kullanmayı kolaylaştırabilir. Telefonunuzla PC’niz ortasında tarayıcı datalarınızı, örneğin geçmiş, yer işaretleri ve açık sekmeler üzere bilgileri senkronize edebilirsiniz. Bu, daha evvel birçok kişinin telefonlarında Samsung Internet kullanmaktan vazgeçmesine neden olan bir boşluğu kapatmaya yardımcı olur.

Şu anda Windows sürümü Samsung Internet hâlâ yeni. Samsung hesabınızla giriş yapabilirsiniz, fakat senkronizasyon biraz sonlu. Değerli şeyler, şimdilik şifreleri senkronizasyonu üzere özellikler eksik.

Windows için Samsung Internet, Android sürümünden kimi özellikleri alıyor, örneğin reklam engelleyici ve takip engelleyici üzere. Fakat Android sürümüne alışkınsanız, yabancı lisanlar için mütercim aracı üzere birtakım özellikleri özleyebilirsiniz.

Windows için Samsung Internet, Chrome Web Store’dan eklentiler eklemenize müsaade veriyor. Bu, tarayıcı tecrübenizi kişiselleştirmenize imkan tanır. Tekrar de, Windows sürümü, Android olanına kıyasla daha temel özelliklere sahip.