Beyond Good & Evil'ın 20. yıl dönümü baskısı 2024'ün başlarında geliyor

Beyond Good & Evil’ın 20. yıl dönümü baskısı 2024’ün başlarında geliyor

Ubisoft, bu fırsatı kullanarak oyunun varlığını resmen kabul etti ve resmi detayların kelamını verdi. O vakitten beri silinen özet, “yepyeni otomatik kaydetme ve çapraz kaydetme özelliklerinin yanı sıra uygunlaştırılmış grafikler, denetimler ve ses ile 4K, 60 fps’ye kadar” vaat ediyordu.

Ubisoft, oyunun Ubisoft Plus’ta yayınlanan versiyonunun son versiyon olmadığını söyledi. IGN, silinen Xbox Mağazası tanıtım yazısında süratli koşu modu, güncellenmiş muvaffakiyetler ve kült klasiğin gelişimine sahne ardı bakışların yer aldığı bir yıldönümü galerisi vaat ettiğini bildirdi. Özet, Xbox donanımınız için oyunun en uygun sürümünü almanızı sağlayan Akıllı Teslimatı desteklediğini söyledi.

Beyond Good & Evil’ın 20. yıl dönümü baskısı 2024’ün başlarında geliyor

Beyond Good & Evil, Kasım 2003’te çıktığında eleştirmenlerce beğenilen bir ticari fiyaskoydu. Oyun, ahlaki belirsizlik, hükümet komploları, kimlik ve isyan üzere hususları ele alıyordu. Her ne kadar oynanışı rastgele bir alanda çığır açıcı olmasa da aksiyon-macera, bulmacalar, kapalılık, platform ve yarış ögelerini o devirde Zelda oyunları dışında nadiren görülen gösterişli ve alımlı bir atmosferle başarılı bir biçimde harmanladı.

Her ne kadar birtakım hayranlar yıldönümü baskısı konusunda heyecanlansa da, bu muhtemelen umdukları seri haberi değil. Birinci olarak 2008’de tanıtılan ve resmi olarak 2017’de duyurulan Beyond Good & Evil 2 hala hayata geçmedi. Komik bir biçimde uzun vakittir beklenen devam sinemasını vaporware’in harika örneği olarak göz arkası etmek kolay olsa da, Ubisoft bunun bu türlü olmadığı konusunda ısrar ediyor. Bloomberg 2022’de Beyond Good & Evil 2‘nin hala ön imal etabında olduğunu bildirdi.