Elon Musk, Filistin'e dayanağı yüzünden X'ten reklam çekenlere sert karşılık verdi!

Elon Musk, Filistin’e dayanağı yüzünden X’ten reklam çekenlere sert karşılık verdi!

Musk, New York Times’ın DealBook aktifliğine katıldığı sırada bu duyguyu tekraren tekrarladı. Musk, “Reklam yapmayın” dedi. “Eğer biri bana reklamla şantaj yapmaya kalkarsa, bana parayla mı şantaj yapar? Git kendini becer. Anlaşıldı mı? Umarım anlaşılmıştır.”

Musk, günün erken saatlerinde tıpkı aktiflikte yer alan ve Musk’ın bu ayın başındaki tweet’inin akabinde şirketin reklamları çekme kararından bahseden Disney CEO’su Bob Iger’e açıkça atıfta bulunarak “Merhaba Bob” diye ekledi. Variety’ye nazaran Iger, Disney’in X ile olan bağının “bizim için kesinlikle olumlu bir münasebet olmadığını” söyledi.

Elon Musk, Filistin’e dayanağı yüzünden X’ten reklam çekenlere sert karşılık verdi!

Musk bir kere daha antisemitik olduğunu inkar etse de, reklamverenlerin X’ten öteki bir yere göç etmesine neden olan tweet’e katıldığı için biraz pişmanlık duyduğunu söz etti. Musk, Variety’ye nazaran gönderi hakkında şunları söyledi:  “O şahsa karşılık vermemeliydim… Aslında benden nefret edenlere dolu bir silah verdim. ”

X, yorum taleplerine şimdi karşılık vermedi. The Hollywood Reporter’a nazaran X CEO’su Linda Yaccarino, eski reklam yöneticisinin Musk’un tiradı sırasında “suratlı” bir halla oturduğunu bildiren The Hollywood Reporter’a nazaran, açıklamalar esnasına ön sırada yer alıyordu.