Atari'den eski oyuncuları sevindirecek bir haber geldi

Atari’den eski oyuncuları sevindirecek bir haber geldi

Önümüzdeki günlerde tamamlanması beklenen satın almanın bedeli, Digital Eclipse’in önümüzdeki on yıldaki performansına bağlı olarak 20 milyon dolara kadar çıkacak. Atari, Digital Eclipse’i kanatları altına alarak “geriye dönük büyüme stratejisini daha da destekleyebileceğini” söylüyor.

Son birkaç yılda Digital Eclipse, eski oyunları tekrar düzenleme ve bunları koleksiyon olarak yayınlama konusundaki uzmanlığıyla tanındı. Teenage Mutant Ninja Turtles: Cowabunga Koleksiyonu, Disney Klasik Oyunları: Aladdin ve Aslan Kral ve SNK 40. Yıldönümü Koleksiyonu en dikkate bedel projeleri ortasında yer alıyor.

Digital Eclipse, geçtiğimiz yıl Atari 50: The Anniversary Collection ile pek çok kişinin dikkatini çekti. Bu saygın derleme, Atari’nin 50 yıllık geçmişinden pek çok oyunu bir ortaya getirdi ve bunları pazarlama ve geliştirme dokümanları, arşiv imgeleri ve eski Atari çalışanlarıyla yapılan yeni röportajların yardımıyla bağlamına yerleştirdi. Digital Eclipse, bu yılki The Making of Karateka’nın yayınlanmasıyla birlikte “interaktif belgesel” formatını temel aldı.

Atari’den eski oyuncuları sevindirecek bir haber geldi

Bu Gold Master Serisi müdafaa projesine Atari şemsiyesi altında devam etmeyi planlıyor. Hala üçüncü taraf geliştiriciler ve yayıncılarla çalışma imkanına sahip olacak ve şimdi duyurmadığı Atari dışı birçok proje de var.

Atari, retro oyunlarda ve oyunların korunmasında güç merkezi olma misyonunu üstlenmiş üzere görünüyor. Ayrıyeten bu yıl, remaster’lar konusunda uzmanlaşmış bir geliştirici olan Nightdive Studios’u ve AtariAge’i (Atari’ye odaklanan bir topluluk ve haber sitesi) satın aldı. Ayrıyeten Atari, 1980’li ve 1990’lı yıllardan beri birçok oyun serisini satın alıyor.