Apple için 2024 bir milat olacak!

Apple için 2024 bir milat olacak!

Apple’ın tüm iPad serisine 2024 yılında yenilik getireceği söylentileri teknoloji dünyasının en emniyetli kaynaklarından biri olan Bloomberg’ün Mark Gurman tarafından yayıldı. Bu yenilik dalgası, iPad Pro, iPad Air, iPad küçük ve giriş düzeyi iPad modellerini kapsayacak biçimde tasarlanmış.

Gurman’a nazaran, daha uygun fiyatlı ve orta segment iPad modelleri Mart 2024 üzere erken bir tarihte güncellenmiş olabilir. Öte yandan hem 11 inç hem de 13 inç iPad Pro modellerinin yılın birinci yarısında tanıtılması bekleniyor.

Apple için 2024 bir milat olacak!

2024 yılında Apple iPad ailesinin yenilenmesiyle ilgili ayrıntılar şöyle: Yeni iPad Pro modellerinin OLED ekranlarla ve M3 yonga seti ile donatılması öngörülüyor. Sırada gelen jenerasyon iPad Air’in ise performansını M2 çiple artırması bekleniyor. Küçük sürümü ise A16 Bionic çiple güncellenebilir.

Apple şimdi bu tezleri doğrulamasa da, Gurman’ın Apple haberleri konusundaki güvenilirliği malum. Şayet bu raporlar doğruysa, Apple’ın tüm iPad serisini tıpkı yıl içinde güncelleyeceği birinci defa gerçekleşecek.

Yeni iPad’lerin yanı sıra, Gurman Apple’ın gelecek yıl yeni AirPods modellerini de piyasaya sürmeyi planladığını belirtiyor. Lakin güncellenmiş bir AirPods Pro modelinin çıkışı biraz daha vakit alabilir ve 2025 yılına ertelenebilir.