Samsung'un 2024 maksadı telefonlarını daha değerliye satmak!

Samsung’un 2024 maksadı telefonlarını daha değerliye satmak!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni stratejisi, gelecek yıl piyasaya sürülecek Galaxy S24 serisi ile dikkat çekiyor. Korea Daily’nin SamMobile aracılığıyla yaptığı haberlere nazaran, Samsung, Galaxy S24 serisinin satışlarının mevcut Galaxy S23 çizgisini aşmasını bekliyor. Firmanın belirlediği amaç, 2024 yılında 35 milyon Galaxy S24 serisi telefon satmak. Bu da, 2023’te satılacak olan 31 milyon Galaxy S23 ünitesine kıyasla %10’dan fazla bir artış manasına geliyor. Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra’nın erken bir tarihte, evvelki yıla nazaran daha erken bir vakitte düzenlenecek olan Samsung Unpacked etkinliğinde duyurulması bekleniyor.

Galaxy S23 serisinin bu yıl 31 milyon ünite satması, Galaxy S21 ve Galaxy S22 serilerinin her birinin 30 milyon üniteden az satış yapmasına nazaran epey yeterli bir performans olarak bedellendiriliyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung, gelecek yıl 253 milyon akıllı telefon sevkiyatı yapmayı hedefliyor. Analistler, hem Samsung’un hem de rakibi Apple’ın emsal amaçlarla, yaklaşık 250 milyon akıllı telefon sevkiyatı yapmayı planladıklarını belirtiyorlar.

Samsung’un 2024 gayesi telefonlarını daha değerliye satmak!

Bazı analistler, Apple’ın bu yıl akıllı telefon sevkiyatında Samsung’u geçerek Koreli üreticinin uzun müddettir devam eden liderliğine son verebileceğini düşünüyor. Amiral gemisi Galaxy S24 serisinin yanı sıra Samsung, 2024 yılında Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 katlanabilir telefonları ile A-serisi ve M-serisi orta segment modellerini de piyasaya sürecek.

Samsung Galaxy S23 Ultra, 2023’ün birinci yarısında en çok sevk edilen modeller ortasında yer alan tek yüksek fiyatlı Galaxy telefonu oldu. Samsung, gelecek yıl ASP’sini yükselterek daha fazla yüksek fiyatlı telefon satmayı planlıyor. Bilhassa Galaxy S24 serisi üzere yüksek fiyatlı telefonların satışlarından olumlu sonuçlar bekleniyor. Şirket ayrıyeten, yüksek fiyatlı Galaxy Z katlanabilir ünitelerinden gelecek yıl 10 milyondan fazla satmayı umut ediyor.

Samsung’un MX iş ünitesi Kurumsal Lider Yardımcısı Daniel Araujo, “Gelecek yıl akıllı telefon değiştirme döngüsünde premium odaklı talebin artmasını bekliyoruz. Yıllık amiral gemisi sevkiyatlarında çift haneli büyüme ve piyasa büyüme oranını aşan satış artışı elde ettik.” dedi. Şirket, Galaxy S24 serisi telefonların gelecek yıl %10 daha fazla satılmasını hedeflerken, tıpkı vakitte daha fazla yüksek fiyatlı el aygıtının en çok satan akıllı telefonlar listesinde yer almasını istiyor.