AOC'dan yeni Porsche tasarımı 49 inç monitör

AOC’dan yeni Porsche tasarımı 49 inç monitör

AOC, Porsche Design ile işbirliği içinde, PD49 monitörünü önümüzdeki yılın Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) tanıtmaya hazırlanıyor. PD49 monitör, AOC ve Porsche Design ortasındaki süregelen işbirliğinin bir eseri olarak öne çıkıyor. Bu işbirliği, aslında birçok yenilikçi monitör üretmişti. Yeni model, Red Dot web sitesinde yakın vakitte sergilenerek monitör hakkında birtakım ayrıntıları ortaya çıkardı.

AOC Porsche Design PD49 monitörü, Porsche 911’den ilham alarak tasarlanan özgün bir yapıya sahip. 49 inçlik geniş, ultra geniş monitörü, 32:9 en-boy oranı ve kavisli bir ekran ile dikkat çekiyor. Bu monitörün en kıymetli özelliklerinden biri, bilhassa oyunlar ve yüksek süratli görüntü içerikleri için yararlı olan 240Hz’lik yüksek yenileme suratıdır, bu da daha pürüzsüz bir hareket ve daha az bulanıklık sağlıyor.

AOC’dan yeni Porsche tasarımı 49 inç monitör

AOC, PD49‘un tüm özelliklerini şimdi açıklamasa da, Samsung’un en son 49 inçlik QD-OLED panelini içerebileceği spekülasyonları var. Bu, QD-OLED teknolojisinin renk doğruluğu ve kontrast açısından sağladığı avantajlar göz önüne alındığında, daha âlâ bir renk gösterimi ve manzara kalitesi manasına gelebilir.

Etkileyici ekranının yanı sıra, PD49 çift 8W stereo hoparlörlere sahip. Ayrıyeten, görüntü konferans yahut yayın için kullanışlı bir özellik olan 5MP dahili bir web kameraya da sahip.

PD49, geçen yıl piyasaya sürülen Porsche Design PD32M monitörünün akabinde geliyor. Bu model, 32 inçlik küçük LED panel, 4K çözünürlük, 144Hz yenileme suratı ve DisplayHDR 1400 sertifikasına sahip. PD32M, 1152 bölge, 1600 nit’e kadar tepe parlaklığı ve geniş bir %97 DCI-P3 renk gamı ile dikkat çekerek harikulâde bir görsel performans sunuyor.

Bağlantı açısından iki HDMI 2.1 portu, bir DP portu ve 90W güç dayanağı sunan bir USB-C portu sunuyor. Ayrıyeten, DTS tarafından sertifikalı çift 8W hoparlör sistemi, ses tecrübesini daha da geliştiriyor.