Oppo Find X7 Pro'dan birinci manzara

Oppo Find X7 Pro’dan birinci manzara

Oppo, Çin pazarında Reno 11 ve Reno 11 Pro isminde iki yeni orta segment amiral gemisi telefonunu piyasaya sürdü. Bu lansman, başka markalar Snapdragon 8 Gen 3 yahut Dimensity 9300 ile güçlendirilmiş bayrak gemisi telefonlarını piyasaya sürerken gerçekleşti. Rapora nazaran, marka 2024’ün birinci çeyreğinde Find X7 serisini tanıtacak. Find X7 serisinin yeni bir art dizayna sahip olacağına dair spekülasyonlar var. Weibo’da ortaya çıkan bir imaj, sav edilen Find X7 Pro’nun sekizgen bir kamera modülü ile donatılacağını gösterdi.

Görüntüde, daha evvel hiç görülmemiş bir akıllı telefonun eşsiz sekizgen halli kamera modülü kullanılırken görüldü. Bir Çinli sızıntı yapan bireye nazaran, bu aygıt öteki bir şey değil, yaklaşmakta olan Find X7 Pro. Manzaraya yakından bakıldığında, aygıtın dört kameralı bir heyetimle donatıldığı ve LED flaşının üst sol köşede yerleştirildiği görülüyor.

Oppo Find X7 Pro’dan birinci görüntü

Görüntü, Find X7 serisinin Find X6 serisi üzere yuvarlak bir kamera modülüne sahip olacağını tez eden sızıntıları çelişiyor. Bu nedenle, sızdırılan manzarayı bir ölçü kuşkuyla karşılamak gerekiyor.

Raporlara nazaran, Find X7 Pro’nun art kamera heyetimi, OIS takviyeli 50 megapiksellik LYT-900 ana kamerayı içerecek. Bu kamera, 1 inçlik Sony IMX989 kamera sensörünün modifiye edilmiş bir versiyonu olduğu söyleniyor. 50 megapiksellik ultra geniş açılı kamera ve iki periskop telefoto kamera ile tamamlanması beklenen. Aygıtın 2.7x optik zoom özellikli 50 megapiksellik IMX890 periskop telefoto kamera ve 6x optik zoom özellikli 50 megapiksellik IMX858 periskop telefoto kamera ile gelmesi bekleniyor. Aygıtın Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile gelmesi beklenirken, öbür özellikleri şimdi açıklanmadı. Find X7’nin ise Dimensity 9300 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. X7 serisinin Ocak sonu yahut Şubat başında piyasaya çıkması bekleniyor.