Samsung Galaxy S24 için yeni tarih verildi

Samsung Galaxy S24 için yeni tarih verildi

Samsung’un yeni amiral gemisi serisi Galaxy S24 ailesi, üretim evresine geçtiği ve 2024 Ocak ayında piyasaya sürüleceği konusunda giderek artan söylentilerle gündemde. Duyumcu Ice Universe üzere kaynaklardan alınan bilgilere nazaran, bu telefonlar şu an seri üretim etabında. Tüm sızıntılar, aygıtların Ocak ayının ortalarına ya da sonlarına yanlışsız tanıtılacağını işaret ediyor. Hatta kimi kaynaklar, bu tarihin daha da erken olabileceğini belirtiyor.

Standart Galaxy S24 modeli, Çin’in 3C sertifikasyon kurumu tarafından onaylandı. Hem standart hem de Ultra modeline ilişkin yüksek kaliteli görseller internete sızdı. Bu görsellere nazaran, Galaxy S24’ün Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine, 6.17 inç 120Hz yenileme suratına sahip Dynamic AMOLED ekran ve 3900mAh ile 4000mAh ortasında değişen bir batarya kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Bazı pazarlarda, standart S24 ve S24+ modelleri Exynos 2400 yonga setiyle gelebilir. Çünkü S24+ modelinin Kore versiyonu Geekbench’te Exynos 2400 ve 12GB RAM ile görüldü. Samsung’un Galaxy S24 Ultra için Zoom Anyplace ve E2E AI Remosaic üzere yenilikçi özellikleri tanıtmayı planladığı belirtiliyor. Ayrıyeten, S24 serisinin iPhone 15 Pro’nun dizaynını andıran bir titanyum gövdeye sahip olabileceği tarafında sızıntılar var.

Samsung Galaxy S24 için yeni tarih verildi

Sammobile’ın belirttiğine nazaran, Samsung’un amiral gemisi modellerini erken piyasaya sürme eğilimi yeni değil. Galaxy S22, 2022’de, Galaxy S23 ise 2023’te Şubat ayında piyasaya sürüldü. Galaxy S21 ise Ocak ayında tanıtıldı. Samsung, Unpacked etkinliklerinde değişikliklere gidiyor. Daha evvel ABD merkezli olan bu etkinlikler, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 ile Kore’de yapıldı.

Galaxy S24 serisi, S23 serisinin muvaffakiyetini sürdürmeyi hedefliyor. Exynos yonga setinin geri dönüşü birtakım telaşlara yol açsa da, teknoloji topluluğu resmi sürümü ve aygıtlarla birinci tecrübesi bekliyor. Ayrıyeten, Galaxy S24 Ultra’nın tüm pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle gelmesi beklentisi var. Özetle, yaklaşan Galaxy S24 serisi, 2024 yılında akıllı telefon pazarı için tonu belirleyebilir.