2024 taban fiyat fiyatı dudak uçuklattı! Sahiden bu kadar yüksek olabilir mi?

2024 taban fiyat fiyatı dudak uçuklattı! Sahiden bu kadar yüksek olabilir mi?

Şu sıralar tüm gözler asgari ücrete çevrilmiş durumda. Bu sene taban fiyat için açıklanacak meblağ hem çalışanlar, hem de patronlar için çok değerli. Sebebi ise 2024’te tek bir asgari fiyat zammı yapılacak olması.

Bu hususta çeşitli tartışmalar olsa da geçtiğimiz günlerde hükümet son kelamı söylemiş ve minimum fiyata 2024 yılında ek bir minimum fiyat artırımı geleceğini açıklamıştı. Münasebetiyle taban fiyat artırımı mutlaklaşmış oldu.

Malum, enflasyonun 2024 ile birlikte tavan yapacağı ve sonrasında düşmeye başlayacağı konuşuluyor. Haliyle bu durum taban fiyatla çalışanları düşündürmeye başladı. Zira asgari ücrete o denli bir artırım gelmeli ki bu artırım 2024’te tavan yapacak olan enflasyona karşı çalışanları ezdirmemeli.

Bilindiği üzere şimdiye kadar minimum fiyata gelecek olan artırımla ilgili olarak pek çok söylenti karşımıza çıktı. Bu söylentiler genelinde taban fiyatın 16 bin TL ile 18 bin TL ortasında olabileceği gündeme geldi. Pekala 2024 yılı taban ücreti ne kadar olacak?

Önümüzdeki yıl taban fiyatla çalışacakların alacakları fiyat pek çok açıdan çok değerli. Zira bu durum taban fiyatın üzerinde maaşla çalışanların alacağı fiyatları de direkt olarak etkileyecek.

Geçtiğimiz günlerde asgari ücrete gelecek olan artırımla birlikte yeni fiyatın 16 bin TL civarında olacağı sav edilmişti. Ancak taban fiyatın bu fiyatın üzerinde olacağı ortaya çıktı.

Asgari ücretin katılaşmasına sayılı günler kala kulislerde konuşulan son sayı toplumsal medyada ortaya çıktı.

Sosyal medyada yer alan bilgiye nazaran taban fiyatın 19 bin TL civarında olması bekleniyor. Bu hem seçim öncesinde hükümetin elini güçlendirecek. Hem de 2024 yılında yükselen eflasoyn karşısında çalışanların kayıplarının önüne geçmiş olacak.