Yakında piyasada: Redmi K70 ve daha fazlası

Yakında piyasada: Redmi K70 ve daha fazlası

Gelecek hafta piyasaya sürülmesi beklenen birkaç akıllı telefon var. Bunların hepsi birebir markadan olacak ve tek bir ülkede piyasaya sürülecek. Bahsi geçen şirket Redmi. Yeni kuşak amiral gemisi telefonlarını tanıtacağını onayladı.

Üç cep telefonunun resmi olarak duyurulması bekleniyor. Hepsi tıpkı aileye ilişkin olacak. Bu aygıtlara bir göz atalım. Redmi K70 serisinin lansman tarihi- Redmi K70 serisinin Çin’de 29 Kasım Çarşamba günü piyasaya sürülmesi planlanıyor. Lokal saatle 19:00’da (GMT+8) başlayacak bir basın toplantısında tanıtılacak. Aktiflik, Weibo ve başka önde gelen Çinli görüntü akış platformlarında canlı yayınlanacak.

Toplamda üç telefon bekleniyor; bunlar Redmi K70, Redmi K70 Pro ve Redmi K70e. Bu aygıtlar sırasıyla Snapdragon 8 Gen 2, Snapdragon 8 Gen 3 ve Dimensity 8300-Ultra ile güçlendirilecek.

Yakında piyasada: Redmi K70 ve daha fazlası

Bu yazının yazıldığı sırada birinci iki eser hakkında pek bir şey bilinmiyor. Lakin, üçüncü aygıt hakkında çabucak hemen her şey ortaya çıktı. Redmi K70e, hepsinin en uygun fiyatlısı olacak. Tekrar de, fiyatına nazaran olağanüstü özellikler sunacak.

Akıllı telefon, 1.5K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme suratına sahip 6.67 inç OLED ekran etrafında inşa edilecek. En üst seviye konfigürasyon, 16GB LPDDR5x RAM ve 1TB UFS 4.0 depolama sunacak. Art tarafta OIS takviyeli 64MP ana sensör, 8MP ultra geniş ünite ve 2MP makro çekim yapan üçlü bir kamera sistemi bulunacak. Ön tarafta, selfie’ler ve görüntü aramaları için 16MP’lik bir kamera olacak.

Telefon, en son HyperOS ile Android 14 tabanlı bir işletim sistemiyle çalışacak. Son olarak, 5.500mAh pil kapasitesine sahip olacak ve 90W’lık kablolu şarj takviyesine sahip olacak.