Xiaomi Pad 7 Pro'nun özellikleri netleşti

Xiaomi Pad 7 Pro’nun özellikleri netleşti

Xiaomi, bu yılın başlarında Çin’de standart, pro ve max modelleri dahil Pad 6 serisi tabletlerini piyasaya sürdü. Şirketin şimdilerde Pad 7 serisi olarak isimlendirilen halef modeller üzerinde çalışmaya başladığı bildiriliyor. Muteber kaynak Digital Chat Station, Çin’in mikroblog platformu Weibo üzerinde tez edilen Xiaomi Pad 7 Pro hakkında birinci bilgiyi paylaştı.

DCS’ye nazaran Xiaomi Pad 7 Pro, evvelki modeli üzere bir LCD ekran paneline sahip olacak. Ayrıyeten pürüzsüz bir görüntüleme tecrübesi için 144Hz yenileme oranını koruyacak. Kaynak, aygıtın art panelin üst sol köşesinde, yeni piyasaya sürülen Xiaomi 14 serisi akıllı telefona hayli benzeyen kare bir kamera modülüne sahip olacağını da ekliyor. Pad 7 Pro’nun, kaputun altında 3.36GHz’de çalışan sürat aşırtılmış bir Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ile güçlendirileceği argüman ediliyor. Hatırlanacağı üzere Xiaomi Pad 6 Pro, bir Snapdragon 8+ Gen 1 SoC ile donatılmıştı.

Xiaomi Pad 7 Pro’nun özellikleri netleşti

Bahsedilen bilgiler dışında, Xiaomi Pad 7 Pro‘nun ayrıntıları hala gizemini koruyor. Pad 6 serisi, bu yıl Nisan ayında Xiaomi 13 Ultra akıllı telefon ile birlikte duyurulmuştu. Raporlara nazaran Xiaomi 14 Ultra’nın 2024’ün birinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor, hasebiyle şirketin Pad 7 tabletleri de tıpkı aktiflikte amiral gemisi akıllı telefon ile birlikte duyurması beklenen.

Hatırlatmak gerekirse, Xiaomi Pad 6 Pro, 50MP + 2MP çift art kameralar, 67W süratli şarj takviyesine sahip 8.600mAh batarya ünitesi ve 12GB RAM ile 512GB depolama alanı özelliklerine sahip.