Xiaomi Modena'nın tasarımı ortaya çıktı

Xiaomi Modena’nın tasarımı ortaya çıktı

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin elektrikli araba bölümüne adım atmasıyla ilgili heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Firmanın “Modena” ismini verdiği ve “MS11” kod ismiyle anılan birinci elektrikli aracı, çeşitli sertifikasyonlarda ve Xiaomi’nin doldurduğu patentlerde daima olarak karşımıza çıktı. Nihayet, aracın görselleri Çin toplumsal medyasında deverana girdi ve araba meraklılarının ilgisini çekti.

Modena’nın tasarımı, Tesla Model 3‘e benzeyen tipik bir sedan formunda olmakla birlikte, günümüz elektrikli araçlarının sunduğu kimi çağdaş özelliklere sahip. Aracın çerçevesiz kapıları, saklı kapı kolları ve gövdenin art kısmında pozisyonlandırılmış bir şarj portu dikkat çekiyor. Kapılardaki hoparlörler üzerinde yer alan Xiaomi logosu, bu aracın Xiaomi’nin elektrikli araba dünyasındaki birinci adımı olduğunu teyit ediyor.

Xiaomi Modena’nın tasarımı ortaya çıktı

Bu tasarım ayrıntıları, Xiaomi’nin arabada kendi geliştirdiği ses sistemini kullanma kararı aldığını gösteriyor; böylece Harman üzere bir ortakla iş birliği yapmaktansa, Xiaomi ses sistemini tercih etmiş oluyor. Modena’nın bagaj iç dizaynı ise hayli standart görünüyor.

Xiaomi’nin elektrikli araba piyasasına girişi 2024 yılında gerçekleşecek ve biz de bu süreçteki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.