Xiaomi, Çin'deki "Single Day" kutlamalarında gösteri yaptı

Xiaomi, Çin’deki “Single Day” kutlamalarında gösteri yaptı

Çin’de rekabet farklı bir boyuta ulaştı. Vivo, Oppo, Xiaomi üzere isimler tepe yarışına girişti. Xiaomi, bu yılın Tek Gün (Single Day) etkinliğinde 3.11 milyar dolarlık rekor bir satış gerçekleştirdi. Çinli teknoloji devi, JD.com, Tmall ve Douyin üzere önde gelen platformlarda toplamda 22.4 milyar yuan pahasında eser sattı. Tek Gün Alışveriş Şenliği 23 Ekim’den 11 Kasım’a kadar sürdü.

Xiaomi, her yıl Tek Gün Alışveriş Şenliği’nde satışlarda büyük artışlar görmekte ve bu yıl da durum farklı olmadı. Tek Gün’deki başarılı performansının akabinde Xiaomi’nin payları, 13 Ekim Pazartesi günü Hong Kong’da %2 artış gösterdi. Perakende platformları, geçen yıla kıyasla satış hacmi, sipariş sayısı ve katılan tüccar sayısında güzelleşmeler bildirdi. Alibaba, büyüme metriklerinin birçoklarında artış olduğunu raporlarken, JD.com Apple’ın çok güçlü bir performans sergilediğini bildirdi. Ayrıyeten, piyasada yeni olan birtakım markalar da epey etkileyici sonuçlar kaydetti.

Xiaomi, Çin’deki “Single Day” kutlamalarında gösteri yaptı

Xiaomi, yenilikçi ve süratle genişleyen eser portföyünün tepesinde yol alıyor. Xiaomi 14 akıllı telefonu, 4-11 Kasım tarihleri ortasında hem Alibaba hem de Tmall’da en çok satan model olarak değerlendirildi. Xiaomi’nin teknoloji eserleri portföyünün çeşitliliği, birden fazla perakende platformunda birçok kategoride en âlâ performansı göstermesini sağladı. Xiaomi, 2023 yılı için akıllı telefon sevkiyat varsayımlarını %7, 2024 için ise %6 artırmayı planlıyor. Bu, 2024 yılında 160 milyon ünite sevkiyat manasına geliyor.

Tek Gün Alışveriş Şenliği, bir günlük bir aktiflikten birkaç haftalık dev bir satış çılgınlığına süratle büyüdü. Xiaomi’nin bu yılki Tek Gün satışlarındaki etkileyici performansı, öteki Çin markalarının da benzeri performanslar sergileyebileceğine işaret ediyor.