Xiaomi 15 serisi, 6.36 inç OLED ekrana sahip olacak

Xiaomi 15 serisi, 6.36 inç OLED ekrana sahip olacak

Xiaomi 14 serisinin lansman mürekkebi şimdi kurumamışken, Xiaomi’nin bir sonraki iterasyonu olan Xiaomi 15 serisi hakkındaki sızıntılar ve dedikodular aslında ortaya çıkmaya başladı. Tanınmış teknoloji duyumcusu Digital Chat Station, yakın vakitte Weibo üzerinden yeni serinin kimi ayrıntılarını paylaştı.

Sızıntıya nazaran, standart Xiaomi 15, Xiaomi 13 ve Xiaomi 14‘teki üzere 6.36 inçlik ekran boyutunu koruyacak. Ayrıyeten, Pro modelinin tersine, Xiaomi, standart model için kavisli bir panele geçiş yapmayacak.

Xiaomi 15 serisi, 6.36 inç OLED ekrana sahip olacak

Xiaomi, birçok amiral gemisi aygıtında, Xiaomi 13 Ultra, Redmi K60 Ultra ve Redmi K70 serileri dahil olmak üzere CSOT OLED panellerine güveniyor. Bu eğilimin Xiaomi 15 serisiyle devam etmesi bekleniyor, gelecekteki seri için OLED panelleri CSOT’un sağlaması mümkün.

Sızıntı ayrıyeten, tepe parlaklığı 1400 nit olan ve potansiyel olarak pil ömründen %15-20 tasarruf sağlayabilecek 120Hz LTPO yenileme suratı teknolojisine sahip bir ekranı ima ediyor.

Duyumcu Digital Chat Station, yaklaşan Xiaomi 15 Pro hakkında da kimi ayrıntıları ortaya çıkardı. Aygıtın, Xiaomi 14 Pro‘dan daha ince çerçevelere sahip olacağını ve 2K çözünürlüklü bir ekranla geleceğini öne sürüyor. Buna ek olarak, aygıtın Snapdragon 8 Gen 4 işlemci ile güçlendirilmiş olacağı söyleniyor.