X LinkedIn'e özendi! İşte yeni özelliği!

X LinkedIn’e özendi! İşte yeni özelliği!

Sosyal medya devi Twitter yahut yeni ismiyle X, iş bulma ve patronların ilan yayınlamasına yönelik yeni bir özelliği kullanıcılarıyla buluşturdu. Platform, bu hizmeti şimdilik yalnızca web sürümü üzerinden erişilebilir kıldı. LinkedIn gibisi bu özellik, kullanıcılarına iş arama ve patronlara potansiyel adaylara ulaşma imkanı sağlıyor.

Yeni özellik, iş bulma sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor lakin şu an için LinkedIn’deki üzere “kolay başvuru” seçeneği bulunmuyor. Müracaatlar, üçüncü taraf sitelere yönlendirilerek gerçekleştiriliyor. Bu durum, müracaatların daha ayrıntılı ve yönetilebilir olmasını sağlayabilir, fakat kullanıcılar için daha fazla efor gerektirebilir.

X LinkedIn’e özendi! İşte yeni özelliği!

Şu anda X’in iş bulma özelliği, web sürümü üzerinden erişilebildiği için taşınabilir uygulama kullanıcıları için şimdi faal değil. Lakin platformun bu özelliği ilerleyen vakitlerde taşınabilir sürüme de entegre edip etmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

LinkedIn, uzun müddettir profesyonellerin iş bulma ve patronların aday arama süreçlerinde kilit bir oyuncu olmuştu. Twitter’ın bu alana adım atmasıyla birlikte, platformun iş dünyasında daha faal bir rol oynamaya çalıştığı gözlemleniyor. İlerleyen vakitlerde Twitter’ın iş bulma özelliğini geliştirip geliştirmeyeceği ve kullanıcı tecrübesini nasıl optimize edeceği merakla bekleniyor.