X artık de kullanılmış hesapları satacak!

X artık de kullanılmış hesapları satacak!

Elon Musk, mayıs ayında, X’in, hareketsiz kalan hesapları temizlemeye başlayacağını duyurmuştu ve kullanılmayan isimlerin geri dönüştürülmesi planlarından bahsetmişti.

Forbes tarafından görülen e-postalara göre X‘in artık aktif olmayan hesaplara bağlı isimleri satın almak için bir pazar yeri oluşturmaya çalışan “@Handle Ekibi” isminde bir çalışma gücü var. X, bu yıl siyasetini değiştirerek kullanıcıların faal kalabilmeleri için her 30 günde bir oturum açmaları gerektiğini ve gereğince uzun müddet oturum açmamaları durumunda hesaplarının askıya alınması yahut kalıcı olarak kaldırılması riskiyle karşı karşıya kalacaklarını öngördü.

X artık de kullanılmış hesapları satacak!

Bir kullanıcının platformdan sahiden önyüklenmesi için ne kadar müddet hareketsiz kalması gerektiği muhakkak değil. NPR’nin geçtiğimiz baharda siteden ayrılmasının akabinde Musk, sırf birkaç hafta sonra kullanıcı ismini yine atamakla tehdit etmeye başladı.

Şu an itibariyle diğer bir kullanıcının etkin olmayan ismini elde etmek herkesin yapabileceği bir şey üzere görünmüyor. X’in web sitesi hala aktif olmayan kullanıcı isimlerini yayınlayamayacağını söylüyor. Fakat Forbes raporu, şirketin kullanıcılardan para çekmenin öteki bir yolu olarak bir süreç pazarı muhtemelliğine baktığını öne sürüyor.