WhatsApp'ta yeni özellik: Saklı Kod ile Sohbet Kilidi

WhatsApp’ta yeni özellik: Saklı Kod ile Sohbet Kilidi

WhatsApp, sohbet güvenliğini, en özel konuşmalarınıza ekstra bir müdafaa katmanı ekleyen Sohbet Kilidi için Bâtın Kod özelliğiyle yeni bir düzeye taşıyor. Daha evvel, WhatsApp’ın Sohbet Kilidi özelliği, kullanıcılara sohbetleri aygıt şifresi yahut biyometrik doğrulama ile kilitleme imkanı sunuyordu. Bu, muhakkak bir güvenlik düzeyi sağlasa da, bir sohbetin kilitlendiğini görmeyi engellemiyordu.

Sohbet Kilidi için Bilinmeyen Kod ile artık aygıt şifrenizden farklı bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu şifre, Kilitli sohbetler klasörünü sohbet listesinden gizleyerek, kodu bilmeyen herkesin görmesini engelliyor.

Gizli Kod, harfler, sayılar, özel karakterler yahut hatta bir emoji kombinasyonundan oluşabilir, kullanıcılara güvenlik tedbirlerini şahsileştirme imkanı tanıyor. Ve kilitli sohbetlerinize erişmek için, sadece WhatsApp arama çubuğuna bilinmeyen kodu yazmanız kâfi olacak. Saklı Kod özelliği daha fazla esneklik de sunuyor. Kilitli sohbetlerinizi büsbütün gizlemek istemiyorsanız, sohbet listesinde görünmelerine müsaade verebilirsiniz. Tercih sizin.

WhatsApp’ta yeni özellik: Saklı Kod ile Sohbet Kilidi

WhatsApp, bir sohbeti kilitleme sürecini de kolaylaştırdı. Kullanıcılar artık bir sohbet üzerine uzun basarak onu kilitleyebilecekler, böylelikle sohbetin ayarlarına gitme muhtaçlığı ortadan kalkıyor.

Gizli Kod özelliği şu anda tüm WhatsApp kullanıcılarına dünya çapında dağıtılmakta. Şimdi almadıysanız endişelenmeyin. Yakında sizin için de kullanılabilir olmalı.

WhatsApp bu yıl bir dizi yeni özellik tanıttı, bunların birçoğu saklılık üzerine ağırlaşmış durumda. Örneğin, şirket yakın vakitte hesap güvenliğini artırmak için bir e-posta doğrulama özelliği ekledi ve artık de davetler sırasında IP adresinizi gizleyerek gizliliğinizi korumanıza imkan tanıyor.