WhatsApp muştuyu verdi! Beklenen özellik sonunda geldi!

WhatsApp muştuyu verdi! Beklenen özellik sonunda geldi!

WhatsApp, kullanıcıların aramalardaki saklılığı artırmak emeliyle yeni bir güvenlik özelliği sunuyor. Bu özellik, kullanıcıların IP adresini gizleme seçeneği sunarak, daha fazla kapalılık sağlama emeli taşıyor. Daha evvel, WhatsApp aramaları sırasında IP adresine erişim sağlanabiliyordu, bu da kullanıcıların internet sağlayıcısı ve coğrafik pozisyonu üzere hassas bilgilere erişim sağlayabiliyordu.

WhatsApp, bu mevzudaki kaygıları ele almak ve kullanıcıların kapalılığını korumak emeliyle IP adresi muhafaza özelliğini kullanıcılarına sunmaya karar verdi. Bu yeni özellik, kullanıcılara daha fazla denetim ve güvenlik sağlamak için tasarlandı. Artık kullanıcılar, isteğe bağlı olarak IP adreslerini koruyabilecekler.

WhatsApp muştuyu verdi! Beklenen özellik sonunda geldi!

Özellikle bu özelliği kullanmanın, WhatsApp’taki arama kalitesini etkileyebileceği belirtiliyor. Saklılık ve arama kalitesi ortasında bir istikrar kurma gerekliliği bulunuyor. Fakat kullanıcılar artık IP adreslerini gizleyerek daha fazla saklılık sağlayabilecekler.

WhatsApp, bu yeni özelliği kullanıcılarına sunduğunda dikkatli bir formda uçtan uca şifrelemeyi koruyacağını da vurguluyor. Bu, kullanıcıların irtibatlarının inançta olduğu manasına gelirken, tıpkı vakitte IP adresi muhafaza özelliğinin kullanıcı kapalılığını daha da arttıracağına işaret ediyor. Zımnilik konusunda çok titiz olan uygulamanın ilerleyen vakitlerde bu usul özelliklere yenilerini ekleyebileceği de tabir edilenler ortasında yer alıyor.