Volkswagen tanınan modelinin üretimine orta veriyor!

Volkswagen tanınan modelinin üretimine orta veriyor!

Dünya otomotiv devi Volkswagen, ekonomik problemler ve talep düşüklüğü nedeniyle elektrikli araba pazarındaki atağını bir müddetliğine durduruyor. Şirketin elektrikli araba portföyünde kıymetli bir yer tutan Volkswagen ID.3 modelinin üretimi, 2024 yılına kadar durdurulacak. Alman otomotiv devi bu karar hakkında rastgele bir yorum yapmasa da kestirimler kararın aracın beklenen talebinin altında kalmasıyla ilgili olduğu istikametinde.

ID.3, Volkswagen‘ın elektrikli araba stratejisinin bir modülü olarak geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülmüştü. Fakat ekonomik belirsizlikler ve global çapta yaşanan araç talep daralması, otomotiv sanayisini derinden etkiledi. Volkswagen, bu güçlü şartlar altında ID.3 üretimini durdurma kararı alarak, kaynaklarını daha tesirli bir halde yönetmeyi hedefliyor.

Volkswagen tanınan modelinin üretimine orta veriyor!

Almanya’nın yanı sıra dünya genelinde pek çok pazarda yer alan ID.3, elektrikli araba teknolojisinde çığır açan özellikleri ve sürdürülebilirlik odaklı dizaynıyla dikkat çekiyordu. Fakat küresel ekonomik belirsizlikler, araba tüketicilerinin satın alma kararlarını ertelemelerine neden olmuş durumda.

Volkswagen Kümesi CEO’su olarak misyon yapan Ralf Brandstätter, bahisle ilgili yaptığı açıklamada, “Zor bir ekonomik devirden geçiyoruz ve talepteki bu düşüşle baş etmek için üretim stratejilerimizi revize etmek zorundayız. ID.3 üretimini bir müddetliğine durdurarak, kaynaklarımızı daha tesirli kullanmayı ve gelecekteki projelerimize odaklanmayı planlıyoruz.” dedi.

Volkswagen, ID.3‘ün üretimine orta verirken, birebir vakitte gelecek yıllarda piyasaya süreceği yeni elektrikli modellerle rekabet gücünü artırmaya odaklanacak. Şirket, sürdürülebilir mobilite ve elektrikli arabalara olan geçişi hızlandırma vizyonuyla, kuvvetli ekonomik şartlara karşın daldaki liderliğini müdafaa maksadını sürdürüyor.