Vivo X100 Pro tanıtım görüntüsü birçok şeyi gösteriyor

Vivo X100 Pro tanıtım görüntüsü birçok şeyi gösteriyor

Vivo’nun merakla beklenen X100 serisi akıllı telefonları, 13 Kasım’da Çin’de teknoloji severlerin karşısına çıkıyor. Bir müddettir bu büyük lansmanın ipuçları verilirken, artık de Weibo üzerinden yayınlanan ticari bir teaser ile tasarımı ve aygıtların öne çıkan özellikleri gözler önüne seriliyor.

Teaser, X100 Pro modelinin bilhassa dikkat çeken MediaTek Dimensity 9300 yonga setine sahip olduğunu vurguluyor. Bu da aygıtı bu yonga setini kullanan dünyadaki birinci akıllı telefon yapıyor. Bir öbür yenilik ise Zeiss markasının APO süper-telefoto lensi; bu lens bilhassa düşük ışık şartlarında üstün imaj kalitesi vaat ediyor.

Vivo X100 Pro tanıtım görüntüsü birçok şeyi gösteriyor

X100 Pro ayrıyeten Vivo’nun kendi geliştirdiği V3 manzara işlemcisine de mesken sahipliği yapıyor. Bu işlemci, kamera performansında kıymetli iyileştirmeler sunmayı hedefliyor. Vivo, X100 serisinin kamerasından alınan örnek fotoğrafları da paylaşarak cihazların fotoğrafçılık konusundaki tezini ortaya koyuyor.

Renk seçeneklerine gelince, X100 serisi siyah, beyaz, mavi ve turuncu olmak üzere dört farklı renkte kullanıcıların beğenisine sunulacak. 12GB RAM ve 256GB depolama alanına sahip X100 modelinin başlangıç fiyatı 3.999 Yuan, yani yaklaşık 549 dolar olarak belirlenmiş. Bu fiyat, geçtiğimiz ay Çin’de piyasaya sürülen Xiaomi 14 serisi ile birebir düzeyde.

İlgili öteki haberler ortasında, X100 Pro+ modelinin 2024’ün birinci çeyreğinde Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıyeten şirket, X100 ve X100 Pro modelleri ile tıpkı gün Vivo Watch 3’ü de tanıtacak.