Tesla Cybertruck fiyatları açıklandı! Beklenenin altında!

Tesla Cybertruck fiyatları açıklandı! Beklenenin altında!

Tesla, uzun vakittir merakla beklenen Cybertruck modelinin fiyatını nihayet açıkladı. Elektrikli araç, birinci partinin teslimatı lakin yakın vakitte başlamak üzere üretim gecikmeleriyle karşı karşıya kaldı. Tesla’nın Austin’deki Gigafactory’sinde düzenlenen bu teslimat etkinliğinde, yüksek son teknolojiye sahip elektrikli kamyonun fiyatı da açıklandı.

Tesla Cybertruck‘ın fiyatlandırması, aktiflikte performans özellikleri ve model seçenekleriyle birlikte duyuruldu. Giriş düzeyi sürümler, tek motorlu art tekerlek sürüşüne sahip ve bu model için 60.999 Amerikan Doları ödemeniz gerekiyor. Teknik olarak, teşvikler ve “tahmini 3 yıllık yakıt tasarrufu” sayesinde, alıcıların aslında yaklaşık 49.890 Amerikan Doları harcadığı manasına geliyor. Bu model, 250 mil menzil sunuyor ve 0’dan 60’a yalnızca 6,5 saniyede çıkıyor. Menzil, Marques Brownlee’nin evvelki tanıtımıyla da uyumlu. Bu modelin 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Tesla Cybertruck fiyatları açıklandı! Beklenenin altında!

Orta menzilli modelin fiyatı 79.990 Amerikan Doları ve her aks üzerinde spor e-motorlarla birlikte dört tekerlekten çekiş sunuyor. Bu versiyon, 340 mil menzil ve 0’dan 60’a yalnızca 4,1 saniyede çıkma imkanı sunuyor. Bu, 600 beygir gücünde ve 7435 lb-ft torka sahip olmasından kaynaklanıyor. Son olarak, en üst model olan ve Cyberbeast olarak isimlendirilen modelimiz var.

Bu model, dört tekerlekten çekiş için üç e-motor, azamî 320 mil menzil ve 0’dan 60 MPH’ye 2,6 saniyede çıkma kapasitesine sahip. Azamî suratı 130 MPH ve 845 beygir gücünde, 10.296 lb-ft tork üretiyor. Bilhassa, Cyberbeast ve AWD orta menzilli modeller, 121 kübik fit kargo taşıma kapasitesine ve beş yetişkin yolcu alabilme imkanına sahip. Tesla Cybertruck serisi, şirketin üstün şarj ağı ile uyumlu. Yalnızca 15 dakikalık şarj, 128 mil menzil sunabilir.