TCL'nin yeni televizyonu özellikleriyle mest ediyor

TCL’nin yeni televizyonu özellikleriyle mest ediyor

TCL, dünya çapında bilinen bir tüketici elektroniği şirketidir. Televizyon, akıllı telefon, mesken aletleri ve ses aygıtları üzere geniş bir eser yelpazesiyle tanınır. Müşteri gereksinimlerini karşılamak için çeşitli seçenekler sunar ve her gün ömrü zenginleştiren muteber ve erişilebilir teknoloji tahlilleri sağlamayı emeller.

Bugün, TCL, T7G Max 4K TV modelini Çin pazarına 6619 Yuan (905$) fiyat etiketiyle sundu. Bu TV’nin özelliklerine daha yakından bakalım.

85 inçlik ekrana sahip TCL T7G Max 4K TV, 4K çözünürlüğe ve 144Hz yenileme suratına sahip. Bu, inanılmaz düzgün görseller için bir kombinasyon sunuyor. TV, izleme tecrübesini artırmak için “Full Array Hundred-Level Zone Dimming” teknolojisine sahip, bu da parlaklık denetimi için hassas ayarlamalar manasına geliyor.

Bu TV, 1100 nit tepe parlaklığına sahip ve geniş bir %96 DCI-P3 renk gamı sunar. Bu, 178 derecelik geniş bir perspektiften bile canlı ve dinamik görsellerin keyfini çıkarmanızı sağlar.

TCL’nin yeni televizyonu özellikleriyle mest ediyor

TCL, göz konforuna da özel bir ehemmiyet verdi. 16-bit ortam ışığı algılama ve 65.000 parlaklık ayar düzeyiyle göz müdafaası sunuldu. Ayrıyeten, MEMU stabilizasyonu ve PWM karartma teknolojileri de doğal bir izleme tecrübesi için eklenmiştir.

T7G Max TV’nin kalbinde, Quadcore Lingyao M2 yonga seti bulunuyor. Ayrıyeten, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanıyla destekleniyor. TCL’nin TXR görsel kalite düzgünleştirme motoru da bu TV’de bulunuyor.

Ses konusunda, 2.1 kanal ses sistemiyle birlikte geliyor. Bu sistem, toplamda 50W çıkış gücüne sahip ve içerisinde 20W bir subwoofer barındırıyor. Dolby Atmos teknolojisi ile varlıklı ve sürükleyici bir ses tecrübesi sunuyor.

Bağlantı seçenekleri açısından, dört HDMI 2.1 portu, USB portları ve başka seçeneklerle donatılmıştır. TV’nin ayakla birlikte boyutları 1890mm x 400mm x 1165mm iken, ayaksız boyutları 1890mm x 73mm x 1089mm’dir.